Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7748
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejna pracownia w Mechaniku

Piątek, 22 marca 2019, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 9:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejna pracownia w Mechaniku
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (21.03) w Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" otwarto kolejna pracownię, która jest efektem współpracy placówki z podmiotami zewnętrznymi. Tym razem uczniowie zyskali możliwość kształcenia praktycznego przy pomocy firmy Draexlmaier.
Sala 305 to nie tylko nowe sprzęty, ale nasz partner - koncern Draexlmaier - wyremontował nam pracownię elektromechaniki pojazdów samochodowych. Mamy tutaj do czynienia z wiązką od najnowszego volkswagena passata, która jest dostępna na ścianie pracowni i ma możliwość podłączenia do urządzeń elektronicznych, diagnostyki błędów. Można ją nawet podłączyć do telefonu komórkowego i sterować np. oświetleniem ledowym w samochodzie - opisuje Piotr Iwaniec, dyrektor ZST Mechanik.

Współpraca z firmą Draexlmaier owocuje także praktykami dla uczniów i miejscami pracy dla absolwentów.

Uczniowie mogą zarabiać pieniądze jako młodociani pracownicy w ramach kształcenia w szkole branżowej i w technikum - organizujemy praktyki i staże, które są pełnopłatne - w myśl porozumień, partnerstw z przedsiębiorcami, w ramach grantów z projektów unijnych, których mamy w szkole naprawdę dużo - zaznaczył dyrektor.

W otwarciu pracowni uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta oraz partnera szkoły, który swój zakład ma przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze.

Cieszymy się, że współpraca ze szkołą rozwija się - podkreślił Henryk Zarębski, kierownik Biura Konstrukcyjnego DWS Draexlmaier. - W nowej pracowni mogą zobaczyć jak wiązka dopasowana jest do przestrzeni w samochodzie. Mamy tu również kokpity, które produkowane są w Jeleniej Górze - mówił przedstawiciel firmy, który przyznaje, że byli już praktykanci z "Mechanika" podczas ferii zimowych i liczy, że kolejni przyjdą w czasie wakacji.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group