• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 8:00
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 3217
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kolejna pracownia w Mechaniku

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 marca 2019, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 9:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (21.03) w Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" otwarto kolejna pracownię, która jest efektem współpracy placówki z podmiotami zewnętrznymi. Tym razem uczniowie zyskali możliwość kształcenia praktycznego przy pomocy firmy Draexlmaier.
Sala 305 to nie tylko nowe sprzęty, ale nasz partner - koncern Draexlmaier - wyremontował nam pracownię elektromechaniki pojazdów samochodowych. Mamy tutaj do czynienia z wiązką od najnowszego volkswagena passata, która jest dostępna na ścianie pracowni i ma możliwość podłączenia do urządzeń elektronicznych, diagnostyki błędów. Można ją nawet podłączyć do telefonu komórkowego i sterować np. oświetleniem ledowym w samochodzie - opisuje Piotr Iwaniec, dyrektor ZST Mechanik.

Współpraca z firmą Draexlmaier owocuje także praktykami dla uczniów i miejscami pracy dla absolwentów.

Uczniowie mogą zarabiać pieniądze jako młodociani pracownicy w ramach kształcenia w szkole branżowej i w technikum - organizujemy praktyki i staże, które są pełnopłatne - w myśl porozumień, partnerstw z przedsiębiorcami, w ramach grantów z projektów unijnych, których mamy w szkole naprawdę dużo - zaznaczył dyrektor.

W otwarciu pracowni uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta oraz partnera szkoły, który swój zakład ma przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze.

Cieszymy się, że współpraca ze szkołą rozwija się - podkreślił Henryk Zarębski, kierownik Biura Konstrukcyjnego DWS Draexlmaier. - W nowej pracowni mogą zobaczyć jak wiązka dopasowana jest do przestrzeni w samochodzie. Mamy tu również kokpity, które produkowane są w Jeleniej Górze - mówił przedstawiciel firmy, który przyznaje, że byli już praktykanci z "Mechanika" podczas ferii zimowych i liczy, że kolejni przyjdą w czasie wakacji.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Dziwi
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ich 22-03-2019 13:09
Ale zaiwania !!! ;-)
~olaF 22-03-2019 17:37
brawo Mechanik, fajna sprawa!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group