Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7917
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejna ofiara śmiertelna w powiecie jeleniogórskim

Wiadomości: Powiat
Piątek, 19 czerwca 2020, 11:43
Aktualizacja: Niedziela, 21 czerwca 2020, 10:01
Autor: Starostwo Powiatowe
Fot. Starostwo Powiatowe
Dzisiejszy (19.06) dzień nie przynosi optymistycznych wiadomości dla powiatu jeleniogórskiego. Kolejna z zarażonych koronawirusem osób niestety zmarła.
Z przykrością informujemy o szóstym w powiecie jeleniogórskim przypadku śmiertelnym, który był spowodowany zakażeniem koronawirusem - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - To 87-letnia kobieta, podopieczna Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bukowcu-Kowarach. Rodzinie składam wyrazy współczucia. Pamiętajmy, że izolacja i przestrzeganie zasad higieny to bardzo ważne, podstawowe zasady, które należy stosować. Chrońmy siebie i swoich bliskich.

Starosta informuje o kolejnych dwóch potwierdzonych zakażeniach koronawirusem wśród personelu i podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bukowcu-Kowarach. Są również wyniki czterech osób, u których test wyszedł niejednoznaczny. Po ponownym pobraniu wymazu osoby te uzyskały wynik ujemny, co znaczy, że są zdrowe.

Według aktualnej informacji otrzymanej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze dotyczącej mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, sytuacja sanitarno-epidemiologiczna przedstawia się następująco:

Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa: 155
- 20 z gminy Jeżów Sudecki w tym 20 wyzdrowiałych,
- 12 z gminy Mysłakowice w tym 1 ofiara śmiertelna i 9 osób wyzdrowiałych,
- 6 z gminy Szklarska Poręba w tym 1 ofiara śmiertelna i 5 osób wyzdrowiałych,
- 7 z gminy Podgórzyn w tym 7 wyzdrowiałych,
- 36 z gminy Kowary w tym 2 ofiary śmiertelne i 10 osób wyzdrowiałych,
- 2 z gminy Janowice Wielkie w tym 2 wyzdrowiałe,
- 27 z gminy Karpacz w tym 22 wyzdrowiałych,
- 5 z gminy Piechowice w tym 2 ofiary śmiertelne i 3 osoby wyzdrowiałe,
- 40 z gminy Stara Kamienica w tym 35 wyzdrowiałych, w tym 5 osób zmarłych z innych przyczyn
Osoby wyzdrowiałe: 113
Liczba zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19: 6
Liczba osób poddanych kwarantannie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej: 48
Liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju: 81

Sytuacja dot. osób poddanych kwarantannie w poszczególnych gminach:
Janowice Wielkie: 2
Jeżów Sudecki: 6
Karpacz: 15
Kowary: 57
Mysłakowice: 7
Piechowice: 4
Podgórzyn: 11
Stara Kamienica: 2
Szklarska Poręba: 25

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
11
69%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Obywatel 19-06-2020 12:18
A to nie powinno być tak, że jak jest epidemia, to wszędzie dookoła ludzie umierają? Bo jak na razie, to ofiary są bardzo pojedyńcze. Na pewno każdej osoby szkoda, ale coś jest nie tak.
~zenekkk 19-06-2020 13:48
Czyli poza kowarami nie ma zarażonych
~ 19-06-2020 15:08
CO ROKU UMIERA 11 MILIONÓW DZIECI PONIŻEJ 5 ROKU ŻYCIA - to znaczy 30 tysięcy małych dzieci dziennie i nikt o tym nie pisze !!! - może dziennikarze zaczną się tym interesować !!! Zamiast grypy wykrywają koronawirusa? Dr Zbigniew Martyka: Dokładnie w momencie wybuchu paniki zachorowalność na grypę gwałtownie i niewytłumaczalnie spadła Super Express przeprowadził wywiad z chodzącym głosem rozsądku polskiej medycyny. To oczywiście nikt inny jak dr Zbigniew Martyka, ordynator Oddziału Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, który zasłynął z wypowiedzi nt. koronawirusa. Wcześniej czy później prawie każdy z nas spotka się z tym wirusem tylko większość tego nawet nie zauważy stwierdził w najnowszej rozmowie z tabloidem. Dr Zbigniew Martyka w ostatnich tygodniach zasłynął wypowiedziami na temat koronawirusa, mówił m.in., że od samego wirusa gorsza jest panika, a śmiertelność jest tak mała, że szczepionka może nie mieć większego sensu. Krytykował też obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek przez pracowników sklepów. Tłumaczył, że rękawiczki przyczyniają się do braku odpowiedniego oddychania skóry, z kolei przez maseczkę wirus i tak może przeniknąć. Co teraz powiedział na łamach SE? Przypomniał, że wielu tzw. ekspertów, którzy postrzegają COVID-19 jako sprawcę pandemii pomijają wiele danych. Np. tych odnoszących się do ilości zachorowań, zgonów, ciężkości przebiegu w porównaniu z innymi chorobami, a przede wszystkim z prawdziwymi epidemiami, które dziesiątkowały ludzi. Doktor zauważył też jeden niezwykły fakt.
~c.d. 19-06-2020 15:09
do: ~ (15:08)
Proszę zwrócić uwagę, że zachorowalność na grypę gwałtownie i niewytłumaczalnie spadła dokładnie w momencie wybuchu paniki z powodu zagrożenia koronawirusem. We wszystkich latach krzywe zachorowań na grypę niemal się pokrywają. Ale od marca 2020 krzywa ta gwałtownie spada w trudny do wytłumaczenia sposób mówił. Zauważył, że wygląda to tak jakby zamiast diagnozować u ludzi grypę, zaczęto stwierdzać zakażenia koronawirusem. Doktor odpowiedział też na pytanie dotyczące ilości ofiar. Czy 350 tys. zgonów na świecie z powodu koronawirusa, to dużo czy mało? Każda śmierć jest tragedią. Ale, niestety, ludzie umierali i będą umierać z różnych przyczyn. Każdego dnia odchodzi z tego świata 150-200 tys. osób. Co roku umiera z głodu około 11 milionów dzieci poniżej 5. roku życia, to znaczy 30 tys. małych dzieci dziennie! W ciągu zaledwie dwóch tygodni umrze tych małych dzieci tyle, co na całym świecie zmarło dotychczas z powodu określanego jako COVID-19. A do tego dochodzą zgony z głodu u starszych dzieci, osób dorosłych. Co jest dla Pana bardziej frapujące? Jeśliby Panu naprawdę zależało na ratowaniu życia ludzkiego i gdyby to od Pana zależało, to gdzie skierowałby Pan działania, aby zmniejszyć śmiertelność? zapytał Martyka.
~ 20-06-2020 22:25
do: ~c.d. (15:09)
Przecież każdy wie,ze sezon na grypkę konczy się w polowie marca , panie doktorze ! W gabinecie pana pustki ? Kazdy się boi i ma rację! Lekarze niechluje. Byłam z matka u naczyniowców z cieknaca noga,zapalenie skóry i żył. Kazano się położyc na kozetce. A babcia nie dała się położyć, bo na prześcieradle była krew innego cieknacego pacjenta...Brak kasiory to.... wiruska nie ma ! Niech was nie uspokaja fakt,że wirus zabija starych.Młodym daje fory, po cichu zabiera im zdrowie. Mloda dziewczyna 26 lat.koleżanka córki ze studiów zapadła na korona. Wyszła z niego, po 3 tygodniach zapalenie płuc, uszkodzenia pluc i osierdzia.Była zdrowa, uprawiała sport. Teraz już nie jest i prawdopodobnie nie będzie zdrowa a to przez wiruska którego nie ma, a którego przechodziła bezobjawowo. Ciekawi niech zajrza na przebieg chorób wirusowych, większość z nich przebiega bezobjawowo, a niektore podstępnie w sposóób bezobjawowy zabieraja zdrowie ,czasem życie.np.żółtaczka .Moja, prezent od niechlujnej służby zdrowia klaniam się w pas z szacunkiem, typu B wszczepienna została wykryta podczas badań krwi w krwiodastwie.Od czasu zakażenia do wykrycia 8 mcy.Nastapiły ,bezobjawowo ,pewne uszkodzenia watroby...
~Hose 20-06-2020 10:03
do: ~ (15:08)
Z tymi dziećmi tak bym się nie rozpędzał. Dane powinny uwzględniać tylko białe dzieci, w skali globalnej opieka rodzicielska wygląda zupełnie inaczej w obszarach różnych ras. Reszta się zgadza, ktoś wpadł na szalony pomysł, żeby zastraszyć społeczeństwo, przede wszystkim żeby sprawdzić, czy społeczeństwo, w skali globalnej, da się zastraszyć.
~ 19-06-2020 15:09
Nazywa się Erin Marie Olszewski. Jest wojskową pielęgniarką, pracowała w szpitalu uznanym za centrum globalnej pandemii w kategoriach liczby przypadków i zgonów. Jej video jest na stronach: Infowars, David Icke, Solari.com, Brighteon, itd. Jest to dewastujące świadectwo Erin ze Szpitala Elmhurst, Nowy Jork, epicentrum covid. Ale ono nie jest o wirusie, a o mo...ie w szpitalu. Ocena i wnioski Erin po okresie pracy w tym szpitalu. Do szpitala dostają się biedni pacjenci przeważnie Czarni i Latynosi, i są sprawdzani na COVID-19. Kiedy wynik jest ujemny nie ma COVID niektórych i tak oznacza się jako przypadki COVID. To wsadza ich do pociągu do śmierci. Bez powodu są podłączani do respiratora, a żeby ich unieruchomić i nie odczuwali dyskomfortu i bólu z powodu inwazyjnej intubacji, podaje się im środki uspokajające / znieczulające. To trwa długo, nawet MIESIĄC. Zupełnie odcięci od świata zewnętrznego, nigdy się nie budzą. To nie jest żadna tajemnica. Każdy lekarz czy pielęgniarka WIE, ŻE NIEUCHRONNYM SKUTKIEM JEST ŚMIERĆ. Jest to metoda zabijania. I, oczywiście, przyczyną zgonu pacjenta jest wirus. Mogę tu pomyśleć o co najmniej 20 nowojorskich i federalnych agencji, które powinny roić się w Elmhurst Hospital.
~c.d 19-06-2020 15:10
do: ~ (15:09)
Ale żadna z nich nie podejmuje żadnych działań. Gdzie są dziennikarze? Gdzie są politycy: burmistrz Nowego Jorku Bill De Blasio, gubernator Cuomo? Gdzie są protesty publiczne? Za tymi drzwiami wielu ludzi NIE MOŻE ODDYCHAĆ. Gdzie są lekarze i pielęgniarki z tego szpitala? Co mają do powiedzenia? Kto zarządził tę metodę zabijania? Kto wydaje rozkazy? Oznaczenie pacjentów COVID-19 daje szpitalowi więcej pieniędzy od ubezpieczenia. To jest oczywiste. A co z WYWOŁYWANIEM ŚMIERCI? Czy to skutek zimnej obojętności? W jednym momencie video Erin mówi, że mimo iż pracuje z dobrymi ludźmi, są też inni, i najwyraźniej dla nich pacjenci nie są ważni. Na pewno lekarze i pielęgniarki w Elmhurst wiedzą już o tym video. Nie mają nic do powiedzenia? Czy nie można by myśleć, że będą się bronić? Nic od nich nie słychać. Czy mają jakieś rozkazy zachowania milczenia? Jeśli nie popełniają strasznych zbrodni, to dlaczego milczą? I nie zakładaj, że jest to jedyny szpital gdzie dokonuje się mordów medycznych. I nie zakładaj, że to dzieje się tylko w Nowym Jorku.
~KrolJelonki 19-06-2020 23:56
Nie zagłosuję na Dudę choćbym miał w szambie utonąć - i mam prawo o tym mówić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group