Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8515
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KARPACZ: Kolejna odsłona boju o przychodnię

Czwartek, 10 grudnia 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Ania
JELENIA GÓRA/KARPACZ: Kolejna odsłona boju o przychodnię
Fot. Ania
Nie odbędzie się przetarg, w którym powiat jeleniogórski miał sprzedać budynek przychodni w Karpaczu. Tak zdecydował wczoraj zarząd na sesji nadzwyczajnej. Radni nie przyjęli jednak uchwały, wyrażającej chęć oddania obiektu jako darowizny.

Starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga tłumaczył, że jego działania będą zmierzały w kierunku przekazania przychodni Karpaczowi. Wyjaśnił, że w tej sprawie kontaktuje się z burmistrzem miasta. Istotne jest bowiem, żeby powiat zyskał na transakcji. – Jako starosta muszę dbać o interesy wszystkich gmin, które należą do powiatu jeleniogórskiego, a nie jednej – mówi Jacek Włodyga.

Z nieoficjalnych rozmów wynika, że rozwiązaniem w tej sprawie byłoby wprowadzenie zmian w działalność schroniska Liczyrzepa, które miasto Karpacz przekazało powiatowi, jako darowiznę. Obecnie nie przynosi ono zysków. Zmieniłoby się to, gdyby budynek stał się obiektem typowo hotelarskim. W tej sprawie w najbliższym czasie będą toczyć się rozmowy.

We wczorajszej sesji nadzwyczajnej uczestniczyli radni Karpacza. – Najważniejsza jest lokalizacja przychodni, do której przyzwyczajeni są wszyscy mieszkańcy. Obiekt znajduje się niedaleko od centrum i bez problemu można do niego dojechać – mówili radni. Samorządowcy zagwarantowali także, że są w stanie przeprowadzić remont budynku, który obecnie jest w fatalnym stanie.

O tym, czy karpaczanie faktycznie wywalczą swoją przychodnię dowiemy się w przyszłym roku. Szansa jest jednak duża, bo obecnie popierają ich zarówno radni z klubu PiS, jak i pozostali samorządowcy oraz zarząd powiatu.

Nie przyjęto jednak uchwały, dzięki której władze powiatu miały wyrazić wolę oddania obiektu miastu jako darowizny. Większość rajców uznała bowiem, że jest ona niezgodna z prawem. Inne zdanie na ten temat mają członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Według nich nie została uchwalona, ponieważ była to ich inicjatywa, a nie pozostałych samorządowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group