Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9229
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejna odsłona boju o przychodnię

Wiadomości: JELENIA GÓRA/KARPACZ
Czwartek, 10 grudnia 2009, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Ania
Fot. Ania
Nie odbędzie się przetarg, w którym powiat jeleniogórski miał sprzedać budynek przychodni w Karpaczu. Tak zdecydował wczoraj zarząd na sesji nadzwyczajnej. Radni nie przyjęli jednak uchwały, wyrażającej chęć oddania obiektu jako darowizny.

Starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga tłumaczył, że jego działania będą zmierzały w kierunku przekazania przychodni Karpaczowi. Wyjaśnił, że w tej sprawie kontaktuje się z burmistrzem miasta. Istotne jest bowiem, żeby powiat zyskał na transakcji. – Jako starosta muszę dbać o interesy wszystkich gmin, które należą do powiatu jeleniogórskiego, a nie jednej – mówi Jacek Włodyga.

Z nieoficjalnych rozmów wynika, że rozwiązaniem w tej sprawie byłoby wprowadzenie zmian w działalność schroniska Liczyrzepa, które miasto Karpacz przekazało powiatowi, jako darowiznę. Obecnie nie przynosi ono zysków. Zmieniłoby się to, gdyby budynek stał się obiektem typowo hotelarskim. W tej sprawie w najbliższym czasie będą toczyć się rozmowy.

We wczorajszej sesji nadzwyczajnej uczestniczyli radni Karpacza. – Najważniejsza jest lokalizacja przychodni, do której przyzwyczajeni są wszyscy mieszkańcy. Obiekt znajduje się niedaleko od centrum i bez problemu można do niego dojechać – mówili radni. Samorządowcy zagwarantowali także, że są w stanie przeprowadzić remont budynku, który obecnie jest w fatalnym stanie.

O tym, czy karpaczanie faktycznie wywalczą swoją przychodnię dowiemy się w przyszłym roku. Szansa jest jednak duża, bo obecnie popierają ich zarówno radni z klubu PiS, jak i pozostali samorządowcy oraz zarząd powiatu.

Nie przyjęto jednak uchwały, dzięki której władze powiatu miały wyrazić wolę oddania obiektu miastu jako darowizny. Większość rajców uznała bowiem, że jest ona niezgodna z prawem. Inne zdanie na ten temat mają członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Według nich nie została uchwalona, ponieważ była to ich inicjatywa, a nie pozostałych samorządowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Luis 10-12-2009 17:55
Niestety PIS nie patrzy na dobro społeczności lecz na swój wizerunek, szum, kłótnie, oczernianie innych, odstawcie politykę na bok... ważne jest że radni chcą aby w Karpaczu była działaność lecznicza....
~góral karpacki 10-12-2009 21:26
~`Luis masz świętą rację, bo podobno PiS ma problem. Odeszła z klubu radnych PiS-u ulubiona przez wielu mieszkańców Karpacza pani E.Sadlak. I co ma teraz zrobić pan Eugeniusz .K.- radny powiatowy z Mysłakowic? No co? Zacząć kampanię wyborczą manipulując radnymi z Karpacza ,że to PiS troszczy się i miasto Karpacz i nikt inny. Stąd ta medialna burza i zajazdy mieszkanców spod Śnieżki na Starostwo Powiatowe. A jak z ust dobrze poinformowanych -zbliżonych do UM w Karpaczu- słyszałem ,dojdzie do porozumienia starosty z burmistrzem i wiele halasu o nic. I znowu biedny PiS nie odtrąbi zwycięstwa, bo para poszła w gwizdek ;)
~Samorządowiec 10-12-2009 21:29
Nie odmawiam członkom Klubu PiS żadnych zasług.Może i należy podziękować im za zainteresowanie się sprawami związanymi z podstawową opieką zdrowotną w Karpaczu. Nie mogę się jednak zgodzić z interpretacją powodu nie przyjęcia tej uchwały.Skoro zarzucają radnym przesłanki polityczne , to należy domniemywać , że ich zainteresowanie Przychodnią w Karpaczu ma podłoże polityczne a nie społeczne.Jakby na to nie patrzeć najważniejsze, że mieszkańcy będą mieli zapewnioną właściwą opiekę zdrowotną skoro wszystkim tak na tym zależy.
~Uczestnik Sesji Rady Powiatu 11-12-2009 5:42
Chciałbym zauważyć, że Pani Sadlak (niezależnie od tego, czy odeszła z klubu radnych PiS, czy nie) głosowała za przyjęciem uchwały, przygotowanej przez PiS. :) Trzeba zdać sobie sprawę, że inicjatywa Radnych PiS obnażyła prawdziwe intencje teamu Malinowski-Włodyga. Gdyby nie radni PiSu w niedługim czasie budynek przychodni zyskałby nowego, prywatnego właściciela nie zobowiązanego żadnymi zapisami do prowadzenia w nim podstawowej opieki medycznej. Także PO-PZPR'rowscy towarzysze: nie pieprzcie bez sensu. Jeszcze macie szansę ubić interes, sprawa nie jest przesądzona. Jak się nie uda na przchodni, to odbijecie sobie na schronisku...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group