Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4456
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejka do stołków

Czwartek, 12 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 kwietnia 2007, 9:51
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kolejka do stołków
Fot. Krzysztof Knitter
Znamy nazwiska kandydatów na szefów czterech wydziałów w magistracie.

Na oficjalnej stronie internetowej urzędu pojawiły się kandydatury tych osób, które pozytywnie przeszły przez wstępne sito selekcji. Czterech z nich zasiądzie w wygodnych fotelach gabinetów szefów.

O stanowisko naczelnika w wydziale zdrowia i polityki społecznej będą ubiegać się w konkursie Andrzej Marchowski, Janusz Łyczko (były dyrektor szpitali w Lwówku Śląskim i Lubaniu), Ewa Kasińska, Elżbieta Tarnowska (wszyscy z Jeleniej Góry) oraz Dorota Lipińska z Dziwiszowa.

Nie sprawdziły się przewidywania dotyczące chętnych na fotel szefa wydziału oświaty. Mówiło się, że schedę po zdymisjonowanym przez prezydenta Jeleniej Góry Ryszardzie Wachu obejmie Andrzej Szustak, związany z Platformą Obywatelską były dyrektor „Budowlanki”, a wcześniej – kurator oświaty w Jeleniej Górze. Na giełdzie padało także nazwisko Zygmunta Korzeniewskiego, dyrektora filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Tymczasem wśród ludzi, którzy w bezpośrednim starciu powalczą przed komisją konkursową o stanowisko naczelnika wydziału są: Waldemar Woźniak z Łomnicy, Robert Tarsa z Sosnówki oraz wspomniana już Elżbieta Tarnowska.
Wiadomo, że R. Tarsa, były wójt Podgórzyna, kandydaturę wycofa, ponieważ został niedawno dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Trzy osoby będą rywalizowały o stanowisko naczelnika w wydziale promocji i polityki informacyjnej. Są to Waldemar Wilk, były dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze Sobieszowie (stracił pracę podczas rządów poprzedniej kadencji zastąpiony przez Henryka Dumina) oraz Katarzyna Młodawska z Jeleniej Góry i Agnieszka Bochnowska-Kasprzyk z Bolkowa.

Po rezygnacji Joanny Naliwajko (prywatnie szwagierki prezydenta Marka Obrębalskiego) ze stanowiska naczelnika w wydziale funduszy europejskich, w starciu o fotel szefa spotkają się dwie inne panie: Barbara Graczyk z Jeleniej Góry oraz Emilia Przygódzka z Podgórzyna.

Kandydatur do obsady pozostałych dwóch wydziałów (architektury oraz kontroli i zamówień publicznych) jeszcze nie ogłoszono.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group