Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7061
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kolej na szynobus

Środa, 22 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:39
Autor: konrad
Dolny Śląsk: Kolej na szynobus
Fot. Urząd Marszałkowski, Archiwum
Już od pierwszego marca na trasie z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego pojawi się szynobus kupiony przez dolnośląski urząd marszałkowski. Pojazd będzie obsługiwać linię kolejową Wrocław - Jelenia Góra - Lwówek Śląski. To nowe połączenie, które ułatwi dojazd i do Wrocławia i do Lwówka.

Autobus szynowy kupiony za 6 milionów złotych przyjedzie do Wrocławia 28 lutego. Następnego dnia wyruszy na trasę do Jeleniej Góry. Będzie to jednocześnie test dla nowego składu.

W tym roku Urząd Marszałkowski kupi cztery takie pojazdy, które będą obsługiwać lokalne trasy w okolicach Wrocławia, w Kotlinie Kłodzkiej oraz w okolicach Jeleniej Góry.

Jak mówi członek zarządu województwa dolnośląskiego Andrzej Pawluszek, dzięki pojazdowi, który trafi do Jeleniej Góry, zniknie groźba zamknięcia zawieszonego od wielu miesięcy połączenia Jelenia Góra - Lwówek Śląski.

Szlak kolejowy do Lwówka to jedna z najładniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie tras w regionie jeleniogórskim. Jednocześnie dla mieszkańców gmin Wleń i Lwówek Śląski to dobre połączenie komunikacyjne do pracy i do szkoły. Dla mieszkańców Dębowego Gaju i Marczowa kolej to jedyny dostępny środek transportu zbiorowego.

Skład, który mieści 138 siedzących miejsc, jest nowoczesny szybki i cichy. W końcu będzie można bez wstydu proponować turystom licznie odwiedzającym nasz region wyprawę koleją do Lwówka. Autobus szynowy będzie też jeździł dużo szybciej niż starsze składy. Jest lżejszy i nie obowiązują go ograniczenia na osłabionych odcinkach torowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group