Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2964
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolej na drugi etap

Środa, 10 kwietnia 2019, 7:13
Aktualizacja: Piątek, 12 kwietnia 2019, 13:24
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Kolej na drugi etap
Fot. Paweł Guszała
Trwa remont i termomodernizacja siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Prace wewnątrz budynku dobiegły końca. Co jeszcze zostało do zrobienia?

Prace remontowo-termomodernizacyjne rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Pierwszy etap zakończył się w marcu 2019 roku i obejmował remont wnętrz budynku, ale nie tylko.

Te prace budowlane objęły podłączenie do sieci kanalizacyjnej, izolację budynku, zarówno poziomą, jak i pionową – mówi Renata Wojciechowska, kierownik gospodarczy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze. - Wyremontowano piwnicę, wymieniona została cała instalacja centralnego ogrzewania i okna. Pomieszczenia zostały odnowione i pomalowane. W szkolnych aulach mamy zainstalowaną wentylację.

Do wykonania został drugi etap, który zakłada m.in. termomodernizację szkoły i montaż paneli fotowoltaicznych.

Drugi etap obejmuje docieplenie z zewnątrz budynku z trzech stron. Na frontową (tą od ulicy Piłsudskiego) nie zgodził się konserwator zabytków – tłumaczy Jan Majgier, inspektor nadzoru budowlanego. - Docieplony zostanie również dach, na którym powstanie centrala wentylacyjna i fotowoltaika.

W ten sposób prace za 4 mln 700 tys. zł spowodują, że szkoła będzie bardziej ekologiczna, energooszczędniejsza i atrakcyjniejsza wizualnie. Pieniądze na ten cel pochodzą z dwóch źródeł: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz funduszy unijnych. Zakończenie robót planowane jest na połowę czerwca.

W związku z remontem dyrekcja, księgowość i sekretariat szkoły muzycznej zostały przeniesione do tymczasowych pomieszczeń w biurowcu straży pożarnej przy ulicy Sudeckiej 2.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group