Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2742
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Kokosy" za miedzą

Wtorek, 26 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 26 września 2006, 21:51
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: "Kokosy" za miedzą
Fot. Angelika Grzywacz
Trzysta nowych miejsc pracy czeka na mieszkańców miasta. Zarobić można sporo. Nie w Jeleniej Górze, ale zagranicą.

W ramach Dni Otwartych Targów Edukacji i Pracy odbywających się w całej Polsce na placu Ratuszowym gościło we wtorek Biuro Pośrednictwa Pracy z Wrocławia, Work Serwice.

Czesław Dudzik, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży organizator jeleniogórskich targów, zaprosił firmę, która w swojej ofercie ma dla mieszkańców trzysta miejsc pracy w Czechach i na Słowacji.

– Żeby podjąć taką pracę, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia zawodowego – mówi Czesław Dudzik. Wymogiem jest wyjazd zagranicę i chęć do pracy. Ponadto nie można być daltonistą.

Mimo że oferta w szczególności skierowana jest do osób młodych skorzystać z niej mogą mieszkańcy w każdym wieku.
Zdaniem Czesława Dudzika podjęcie pracy zagranicą daje mieszkańca szansę na godziwe warunki życia.
– Na rękę po opłaceniu wszystkich opłat na rękę można tam zarobić ponad tysiąc dwieście złotych – zapewnił dyrektor centrum.

Oferowano także pracę nie tylko u naszych południowych sąsiadów.
Były oferty na stanowiska pielęgniarek i opiekunek w Niemczech, posada dla rzeźnika w Holandii i Anglii oraz wiele innych. Wśród ofert nie pojawiają się jednak stanowiska administracyjne, a te najczęściej interesują ludzi młodych i wykształconych z naszego regionu.

– Chciałabym wyjechać za granicę i pracować w administracji – mówi Edyta Dyl, jeleniogórzanka, która niedawno ukończyła studia. – Nie chcę tam jednak zostać. Jak zarobię trochę pieniędzy wrócę do kraju – dodała.

Joanna Jazienicka podkreśla, że oferty zagraniczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Jednak miejsc pracy w dalszym ciągu jest więcej niż samych zainteresowanych. Pośrednictwo pracy gwarantuje jednak pełną kontrolę i opiekę nad tymi, którzy wyjadą.
Miejscowe oferty dotyczą najczęściej niezbyt dobrze opłacanych stanowisk w hipermarketach.

<b> Pomagają, informują </b>
Pracownicy Ochotniczego Hufca Pracy w Jeleniej Górze udzielali dodatkowo informacji związanych z możliwością dokształcania się i oraz uzyskania bezpłatnych porad, których na co dzień udzielają doradca zawodowy Paweł Płacheć.
Irena Mroczek z OHP prowadzi również rejestr aktualnych ofert pracy z regionu. Wszystkie informację na temat udzielanej pomocy przez Centrum Edukacji i Pracy dla Młodzieży można uzyskać przy ulicy Sudeckiej 59 lub pod numerem telefonu 64 577 37 lub (075) 64 577 31-2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group