Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7199
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koalicjanci w związku nieformalnym

Wtorek, 28 września 2010, 15:14
Aktualizacja: Sobota, 2 października 2010, 13:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Koalicjanci w związku nieformalnym
Fot. TEJO
Dziś przed obradami rady miasta z dziennikarzami spotkali się radni klubów Platformy Obywatelskiej oraz Jeleniej Góry XXI. Nie w komplecie: nie było, między innymi, radnej Bożeny Wachowicz–Makieły. – Nikt mi nie zaproponował zmiany ugrupowania – mówi rajczyni.

Radni, którzy połączyli siły jako wyraz protestu przeciwko startowi w wyborach Marka Obrębalskiego z poparciem Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI, dali dziś do zrozumienia, że nie stanowią formalnego związku. – Działamy razem dla dobra Jeleniej Góry. Mamy 11 głosów, do większości absolutnej brakuje nam jednego. Ale i tak z tą siłą mamy nadzieję jeszcze trochę dobrego dla miasta zrobić, choć jest już prawie koniec kadencji – mówił Hubert Papaj, przewodniczący rady miasta.

W szeregach radnych zabrakło Krzysztofa Czerkasowa (nieobecność usprawiedliwiona: obowiązki zawodowe) oraz radnej Bożeny Wachowicz-Makieły, dotychczasowej koleżanki klubowej Anny Ragiel, Ewy Duziak i Janusza Lindnera (był w ratuszu, ale nie dotarł na konferencję). Hubert Papaj nie chciał powiedzieć wprost, czy radnej Wachowicz-Makiele PO zaproponowała przyłączenie się do grupy. Sama zainteresowana podkreśla, że o niczym nie wie i nikt jej niczego nie proponował.

Papaj tylko jednym zdaniem odniósł się do wczorajszej konferencji prezydenta Marka Obrębalskiego, który ogłosił powstanie Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem dla Jeleniej Góry”. – Wśród nazwisk podanych wczoraj jest mąż jednej z radnych oraz partner córki prezydenta, dlatego możemy mówić raczej o klubie „Razem z rodziną dla Jeleniej Góry” – ironizował Papaj. W Komitecie Wyborczym Wyborców „Razem dla Jeleniej Góry” są, między innymi, Jakub Pawlak, Mariusz Opała (pełnomocnicy wyborczy i finansowi). – Jest tam pan Lech Makieła i pan Grzegorz Winogrodzki – powiedział wczoraj Miłosz Sajnog.

On sam, zanim został zastępcą prezydenta, był liderem klubu Jelenia Góra XXI, a wcześniej klubu Wspólnego Miasta, z którego piątka radnych odeszła. W "nieformalnym" związku PO&JGXXI jest też radna Anna Ragiel, dla której jest już trzecia zmiana politycznych barw: zaczynała jako radna SLD, cztery lata temu weszła do rady z listy Wspólnego Miasta, które - wraz z kolegami opuściła na rzecz JG XXI. Obecnie popiera PO, choć - jak się wyraziła dziś - zachowuje "niezależność".

Hubert Papaj dodał też, że wszyscy radni "połączonych sił" będą startowali w listopadowych wyborach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group