Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6297
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klucze do miasta w rękach studentów

Czwartek, 19 maja 2016, 14:56
Aktualizacja: Piątek, 20 maja 2016, 8:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Klucze do miasta w rękach studentów
Fot. Przemek Kaczałko
Juwenalia 2016 oficjalnie rozpoczęte! Studenci trzech jeleniogórskich uczelni rozpoczęli dzisiaj (19.05) doroczne święto marszem w kosmicznym stylu. Choć z roku na rok niż demograficzny coraz bardziej jest widoczny, zapał młodych ludzi nie maleje i tuż przed sesją mają kolejną okazję do wspólnej zabawy.

Młodzi ludzie wyruszyli z placu pod Kościołem Łaski i dotarli na Plac Ratuszowy, gdzie czekał na nich gospodarz stolicy Karkonoszy. Na dwa dni klucze do miasta trafiły w ręce rozrywkowych studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego, Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej oraz Politechniki Wrocławskiej. Czy prezydent Jeleniej Góry nie obawia się o los miasta w tym czasie? - Przeżyło wyzwolenie Armii Czerwonej, potop szwedzki, wojny husyckie, ostatnią sesję Rady Miasta, więc jestem spokojny – mówił z uśmiechem Marcin Zawiła, który mimo małej liczby studentów na pochodzie cieszy się, że są i ma nadzieję, że na „błoniach” będzie ich więcej.

Prezydent Jeleniej Góry wspominając swoje czasy studenckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim mówił o orszaku królewskim. - Robiłem za króla. Były chrzciny młodych studentów na różne sposoby, jedna z atrakcyjnych koleżanek (blondynka) była królową, a moja obecna żona była moim paziem i do dzisiaj mi to wypomina – dodał Marcin Zawiła.

Po odebraniu klucza oraz tańcach z ekipą No Name Dance Studio studenci ruszyli na polanę pod Grzybkiem, gdzie przez dwa dni będą świętować Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group