Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6827
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klub Rodzica–Ciuciubabka o raku i integracji

Piątek, 21 listopada 2014, 8:09
Aktualizacja: 8:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Klub Rodzica–Ciuciubabka o raku i integracji
Fot. Organizatorzy
Klub dla Rodzica – Ciuciubabka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od 28 października br., działa on razem z Fundacją Wspierania Rodziny im. Jana Pawła II, a teraz zaprasza do siebie również rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi. Pierwsze spotkanie integracyjne, odbędzie się 9 grudnia o 17.30 w Czekoladziarni przy ul. Sobieskiego 2 w Jeleniej Górze. Najbliższe spotkanie z psychoonkologiem Renatą Bury zaplanowano natomiast w tym samym miejscu, w najbliższy poniedziałek (24 listopada) o godz. 17.00.

- Przede wszystkim chodzi nam o integrację dzieci zdrowych i dzieci z różną niepełnosprawnością: ruchową i intelektualną – powiedziała mama niepełnosprawnej Julki, która za pośrednictwem jednej z klubowych mam spotkała się z Anitą Radwan - inicjatorką Klubu dla Rodzica - Ciuciubabka. - Chcemy stworzyć coś, czego jeszcze nie było, ale potrzebujemy do tego rodziców chętnych i otwartych na taką inicjatywę. Wszystkie zajęcia będą odbywały się nieodpłatnie. W planach są zajęcia z artterapii, logorytmiki, w przyszłości będzie też rehabilitacja poprzez rożne wspólne zabawy wszystkich klubowych dzieci. W programie znajdą się także spotkania tematyczne dla rodziców np. z neurologopedą, psychologiem, pedagogiem, lekarzem medycyny naturalnej, fizjoterapeutą – dodaje.

- Spodobał mi się ten pomysł – mówi Anita Radwan. - Jestem bardzo zadowolona, że nasz klub będzie klubem integracyjnym, zrzeszającym rodziców dzieci zdrowych, i tych którym trzeba poświęcić więcej czasu i uwagi – dodała.

Organizatorzy zapraszają zainteresowanych do wspólnych rozmów o planach, propozycjach i oczekiwaniach wobec Klubu. - Bardzo zależy nam na współpracy rodziców, a mnie jako mamie dziecka niepełnosprawnego, aby inni rodzice z dziećmi z problemami otworzyli się na współpracę oraz wspólne działanie - powiedziała Renata Wojtkiewicz.

Natomiast na spotkaniu z Renatą Bury „My kobiety kontra rak.” będzie można porozmawiać o profilaktyce i badaniach. Pytania dotyczące działania klubu i zapisy na spotkania można wysyłać na adres: klubdlarodzica@poczta.onet.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group