Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10366
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klienci Tesco wsparli "Mechanika”

Czwartek, 21 czerwca 2018, 8:10
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2018, 20:33
Autor: ZST Mechanik
Jelenia Góra: Klienci Tesco wsparli "Mechanika”
Fot. użyczone
W środę (20.06) w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „W Rzeczywistość 3D z Mechanikiem i Tesco”. Na spotkaniu, w obecności naczelnika Wydziału Edukacji Pawła Domagały i Małgorzaty Gzyl, menadżerki sklepu, wręczono szkole imponujący czek w wysokości 10 846 złotych.

Kwota zostanie przeznaczona na zakup drukarek 3D i wyposażenie nowoczesnych pracowni grafiki i poligrafii cyfrowej, dzięki czemu dzieci ze szkół podstawowych będą mogły uczestniczyć w ciekawych i rozwijających zajęciach, poznać zaplecze jeleniogórskiego „Mechanika” i realizować zadania integrując się ze społecznością placówki – powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor ZST „Mechanik”.

Warto podkreślić, że w projekt zaangażowana była cała społeczność szkolna. Szczególne podziękowania należą się Lesławowi Zdanowiczowi, który był autorem pomysłu na stworzenie w szkole „rzeczywistości 3D” oraz dyrektorowi Piotrowi Iwańcowi, koordynującemu realizację projektu. Swój cenny wkład wnieśli także nauczyciele przedmiotów zawodowych, uczniowie oraz osoby promujące ideę Sprawiedliwego Handlu.

- Cała akcja by się nie odbyła, gdyby nie stały partner szkoły, czyli Tesco. Pani Małgorzata Gzyl, reprezentująca firmę, stwierdziła, że właśnie dzięki takim akcjom pomagamy rozwijać się dzieciom i młodzieży w naszym regionie. Z pewnością, rodzice naszych uczniów, a także mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy 24 maja zrobili zakupy w Tesco, zainwestowali w przyszłość młodych ludzi i pomogli placówce w jeszcze większym zakresie realizować zadania z myślą o kształceniu na miarę nowoczesnej szkoły zawodowej XXI wieku – dodał P. Iwaniec.
- Dzięki zainteresowaniu naszym projektem ze strony Tesco, pomoc w realizacji samego przedsięwzięcia i jego promocji, udostępnienie infrastruktury sklepu i zorganizowanie zbiórki, która polegała na tym, że 10 proc. z każdych zakupów powyżej 100 zł zrobionych 24 maja br. trafiało do puli przeznaczonej na doposażenie szkoły. W ciągu najbliższych kilku tygodni stworzymy w „Mechaniku” specjalistyczną pracownię 3D, w której uczniowie we współpracy z młodzieżą ze szkół podstawowych będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje, zdobywać kwalifikacje i nowe kompetencje w ramach innowacji pedagogicznej, która ruszy już we wrześniu 2018 r. – mówi Piotr Iwaniec, dyrektor szkoły.

Projekt spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem przez środowisko szkolne i lokalne. Liczymy na kontynuację owocnej współpracy „Mechanika” i Tesco oraz wierzymy, że przed nami jeszcze wiele podobnie udanych akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
455
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group