Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7796
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klawiatura sukcesów

Piątek, 18 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2007, 12:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: Klawiatura sukcesów
Fot. Angela
Utwory współczesnych kompozytorów grało 16 młodych adeptów sztuki fortepianu z Polski i Niemiec.

Okazja to czwartkowy konkurs transgraniczny dla szkół muzycznych.
– Jednym z celów imprezy było przekazanie naszego dorobku muzycznego uczniom szkół muzycznych z Niemiec. Chcieliśmy naszą muzykę przybliżyć nie tylko uczniom szkół niemieckich, ale również nauczycielom i pedagogom z Goerlitz, którzy współpracują z nami już od pięciu lat – mówi Wiesława Tobiasz, dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. Garści w Jeleniej Górze Cieplicach.

Wśród nagrodzonych najlepsza okazała się Maria Porzozińska z PSM im. Bacewicz we Wrocławiu. Za nią uplasowali się Michalina Marcia z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia Wałbrzyskiego Zespołu Szkół Muzycznych oraz David Adamik z Musik u. Klavierstudnio z Goerlitz.
Trzecie miejsca „wygrali” sobie Piotr Purzycki (PSM I i II st. im. S. Moniszki w Jeleniej Górze), Joanna Wrona (PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze). Wyróżniono Agatę Przepiórkę, Zofię Imielę, Natalię Rybarczyk, Martynę Gardelę, Natalię Makuch i Kiryła Pietruczuka, który był najmłodszym uczestnikiem konkursu.

Odbyła się tu również konferencja metodyczna prowadzona przez profesorów Akademii Muzycznej z Katowic, którzy byli jednocześnie jurorami. Wystąpili oni również podczas konkursu z listą kompozycji na cztery ręce, skomponowanych przez polskich kompozytorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group