Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9694
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kit od cudzoziemców

Czwartek, 6 sierpnia 2009, 15:20
Aktualizacja: 15:21
Autor: TEJO
REGION: Kit od cudzoziemców
Fot. ŁOSG
Strażnicy graniczni znaleźli w samochodzie, którym podróżowali Bułgarzy, odzież i obuwie noszące podrobione znaki znanych firm. Goście z południa Europy często oszukują nie tylko w handlu galanterią.

Do zdarzenia doszło w Zgorzelcu. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili w samochodzie odzież oraz obuwie noszące podrobione znaki towarowe znanych firm, produkujących markową odzież sportową. – Zatrzymane osoby - dwaj mężczyźni oraz kobieta – podejrzane są o popełnienie przestępstwa z art. 305 ust 1 Ustawy o własności przemysłowej – dokonanie obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi. Wartość ujawnionych podróbek oszacowano na ponad 10 000 zł – mówi kpt. Joanna Woźniak, oficer prasowy Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku roku łużyccy strażnicy graniczni ujawnili i zabezpieczyli towar z podrobionymi znakami firmowymi ( odzież, kosmetyki oraz elektronarzędzia) o wartości ponad 60 000 zł.

To nie jedyne „grzechy” cudzoziemców, pochodzących zwłaszcza z południa Europy. Kilka dni temu policja prowadziła obławę na Rumunów, którzy wciskali osobom w zatrzymanych samochodach różne „trefne” towary, w tym podróbki pierścionków z tombaku tłumacząc, że sprzedają złoto. Poszukiwane były też osoby narodowości romskiej handlujące fałszywymi euro. Jak się okazuje, wśród naszych rodaków naiwnych nie brakuje, skoro zagranicznym gościom udaje się wciskać kit.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group