Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2523
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kika słów o komforcie i bezpieczeństwie w Termach

Sobota, 1 sierpnia 2015, 8:07
Aktualizacja: Niedziela, 2 sierpnia 2015, 7:49
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Kika słów o komforcie i bezpieczeństwie w Termach
Fot. Archiwum
Zostaliśmy poinformowani przez naszą Czytelniczkę o niedogodnościach, jakie spotykają przychodzących przed godziną 10.00 do Term Cieplickich. Chodzi o to, że basen sezonowy otwierany jest dopiero o 10.00, a wcześniej ludzie nie mogą nawet skorzystać ze stojących wokół leżaków.

Termy Cieplickie generalnie czynne są codziennie od godziny 6.00 d0 23.00, jednak godziny te nie odnoszą się do wszystkich basenów. Basen zewnętrzny, otwierany jest o godzinie 10.00 a zamykany o 20.00.
W upały mieszkańcy i turyści przychodzą na basen już w godzinach porannych. Bywa tłoczno, a nie mogą skorzystać z odkrytego akwenu. - Zmiana godzin otwarcia basenu sezonowego to także zmiana harmonogramu pracy obsługi, a przede wszystkim wydłużenie czasu pracy ratowników, którzy są zatrudniani przez zewnętrzną firmę. Wiąże się to także z dodatkowymi kosztami – wyjaśniał pracownik działu sprzedaży i marketingu Term Cieplickich.

- W upalny dzień każdy marzy o zanurzeniu się w chłodnej wodzie, niestety trzeba wziąć pod uwagę, że polskie lato jest kapryśne, dlatego jednego dnia termometr może wskazywać ponad 30 stopni, a już następnego w granicach 20-tu. Otwarcie codziennie od porannych godzin sezonowego basenu jest nierentowne, a grafiku pracy ratowników nie można zmieniać z dnia na dzień - usłyszeliśmy.
Czytelniczkę oburzyło też, że musiała opuścić leżak przy nieczynnym basenie zewnętrznym i o tę sprawę także zapytaliśmy.

- Istotnie, do momentu otwarcia basenu zewnętrznego i tym samym objęcia stanowiska pracy prze ratownika, obsługa Term prosi gości o niezajmowanie leżaków. Związane jest to przede wszystkim z troską o bezpieczeństwo naszych klientów, którzy w tym momencie mogą leżeć na leżaku, a za chwilę na dnie basenu – kontynuował pracownik Term.

- Trzeba też pamiętać, że przed otwarciem sezonowego akwenu pracują tam osoby sprzątające i konserwatorzy, którzy muszą wykonać swoją pracę, aby wizyta w Termach była dla gości jak najbardziej komfortowa – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group