Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 11433
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kierunek Wrocław

Piątek, 4 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:26
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Z ponad rocznym poślizgiem zakończył się remont drogi wyjazdowej z Jeleniej Góry do Wrocławia. Odbiór techniczny nowej nawierzchni ulicy Wrocławskiej zaplanowano za tydzień.

W szczycie ruchu ulicą Wrocławską przejeżdża 600 samochodów na godzinę. W ciągu doby jest ich ponad pięć tysięcy. Przez wiele miesięcy mieszkańcy i kierowcy wjeżdżający lub wyjeżdżający z Jeleniej Góry narzekali na korki, wyboje, kurz i hałas.
- Cieszę się, że w końcu skończyli, bo ostatnio mieszkanie tutaj było bardzo uciążliwe - mówi Ewelina Stumirska z ulicy Wrocławskiej.
- Najgorzej było w nocy, gdy jechały ciężkie tiry. Wyboje powodowały nie tylko trudny do zniesienia hałas, ale też drgania. Pękały mury, nawet zegar spadł mi ze ściany - skarży się Danuta Gawryszewska.

Prace budowlane przy drodze zakończono, pozostały jedynie drobne poprawki.
W niektórych miejscach trzeba ustawić znaki drogowe. Remont ulicy kosztował ok. 5 mln zł.
- Jest to droga krajowa, więc pieniądze dostaliśmy z Ministerstwa Infrastruktury - mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Według niego, powodów opóźnienia jest kilka. Spowodowały je protesty firm startujących w przetargu na wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pod ulicą. Prace rozpoczęły się z kilkumiesięcznym poślizgiem. Opóźnienie spowodowało też wycofanie się placu budowy wykonawcy remontu drogi. Trzeba było zorganizować nowy przetarg. Jak się dowiedzieliśmy, powodem rezygnacji była zmiana stawki podatku VAT na materiały budowlane z 7 na 22 proc. Ostatecznie wykonania drogi podjęło się Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Zakończono też prace przy budowie wiaduktu. Ułożono już na nową nawierzchnię i wymalowano pasy. Otwarcie nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni. Nowa konstrukcja jest znacznie wytrzymalsza od poprzedniej. Wiadukt nie ma ograniczeń wagowych i mogą przejeżdżać po nim nawet najcięższe pojazdy.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1153
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group