Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8320
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: KIERUNEK (KULTURALNA) STOLICA – Weekend Pełen Kultury we Wrocławiu

Środa, 10 czerwca 2015, 10:52
Aktualizacja: 11:25
Autor: Artykuł promocyjny
Wrocław: KIERUNEK (KULTURALNA) STOLICA –  Weekend Pełen Kultury we Wrocławiu
Fot. użyczone
Już w czerwcu 2015 roku, dojdzie do tego, na co czekają spragnieni kulturalni wrocławianie, Polacy i nasi goście z kraju i zagranicy – Pierwszej Odsłony Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Biuro ESK oraz miasto Wrocław postanowiło, że zapowiedzią i prologiem, tego co się wydarzy w roku 2016 będzie weekend 19 - 21 czerwca 2015, Weekend Pełen Kultury. Realizowany pod hasłem KIERUNEK (KULTURALNA) STOLICA. W piątek, sobotę i niedzielę, dokładnie pół roku przed inauguracją ESK dosłownie cały Wrocław będzie więc tętnił kulturą.

Pierwsza Odsłona ESK i koncert Andrea Bocellego na Stadionie Wrocław

19 czerwca na Stadionie Wrocław, w trakcie wielkiego, multimedialnego widowiska z udziałem znakomitych artystów, dojdzie do pierwszej odsłony Programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Uświetni ją koncert Andrea Bocellego. Słynny włoski tenor jest najpopularniejszym artystą operowym na świecie. Sprzedało się 80 milionów jego płyt, a artysta przyciąga na swoje koncerty dziesiątki tysięcy fanów. Andrea Bocelli występował na największych scenach i stadionach świata, śpiewał m.in. dla papieża Benedykta XVI, królowej Elżbiety i na dziesiątkach największych koncertów charytatywnych. Celine Dion stwierdziła, że Bocelli ma najpiękniejszy głos na świecie. Będzie się można o można przekonać podczas tego artystycznego, magicznego wieczoru na Stadionie Wrocław.

Bilety na koncert Andrea Bocellego na Stadionie Wrocław (19 czerwca, godz. 20.30) oraz na multimedialne widowisko, podczas którego dojdzie do pierwszej odsłony programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, są do nabycia wyłącznie na www.biletin.pl i www.eventim.pl oraz w salonach Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce. Sprzedaż biletów poprzez inne sieci dystrybucyjne lub portale internetowe jest nieautoryzowana przez organizatora. Bilety na trybuny stadionu (miejsca nienumerowane upoważniające do zajęcia dowolnego miejsca w obrębie danego sektora) kosztują w zależności od sektora 40, 50 i 60 złotych, a na płytę stadionu (miejsca siedzące numerowane) – 60 złotych. Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. Aby nabyć bilet w tej strefie, prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl. Bilety dla osoba niepełnosprawnej (wraz z opiekunem) kosztują 40 złotych.

Mosty i kładki Wrocławia
Namiastką i uwerturą tego, co czeka tych, którzy odwiedzą Wrocław w 2016 roku będzie ogromny projekt artystyczno-społeczny pt. "Mosty". 20 czerwca prawie 30 wrocławskich mostów i kładek Wrocławia oddanych zostanie w ręce kilkuset artystów i młodych ludzi z całego Dolnego Śląska i zamienią się w sceny teatralne, przestrzenie koncertowe i happeningowe, pracownie plastyczne, a nawet ciemnie fotograficzne. Film, taniec, literatura, happening, spektakularne widowiska i subtelne instalacje – to wszystko na 26 wrocławskich mostach i kładkach. Dzięki zaangażowaniu kilkuset twórców, profesjonalistów i amatorów, powstanie we Wrocławiu 26 nowych przestrzeni sztuki.

Młodzi ludzie wraz z artystami opowiedzą na mostach, w ich okolicach, ale także w wielu paradach i przemarszach w całym mieście o sobie, historii i przyszłości Wrocławiu, o sztuce, kulturze, radości życia. Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje Chris Baldwin, kurator Europejskiej Stolicy Kultury 2016 ds. performance.

III Nocny Półmaraton Wrocław
"Mosty" połączą także miłośników kultury z gośćmi, którzy przyjadą do Wrocławia na największą imprezę sportowo-rekreacyjną w mieście, czyli III Nocny Półmaraton Wrocław, który przebiega 20 czerwca przez kilkadziesiąt ulic (i kilka mostów) stolicy Dolnego Śląska. Siedem i pół tysiąca biegaczy będzie mogło uczestniczyć w widowiskach Europejskiej Stolicy Kultury na mostach, a tysiące uczestników "Mostów" dopingować maratończyków.

Więcej o czerwcowych wydarzeniach można dowiedzieć się TUTAJ

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group