Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7064
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Kasia Tkacz zagra na mistrzostwach Niemiec

Środa, 26 czerwca 2019, 6:06
Aktualizacja: Piątek, 28 czerwca 2019, 6:29
Autor: WAC
Wrocław: Kasia Tkacz zagra na mistrzostwach Niemiec
Fot. MT
Spory sukces odniosła podczas odbywającego się we Wrocławiu 34. Memoriału Mistrza Czesława Błaszczaka zawodniczka Klubu Szachowego "Jelonka" Katarzyna Tkacz. Wygrywając wśród dziewczynek w kategorii wiekowej do lat 8 jeleniogórzanka wywalczyła sobie prawo występu w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz.

W turnieju, który odbywał się w budynku Wydziału Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego wzięli udział w zdecydowanej większości szachiści reprezentujący kluby z Dolnego Śląska. Spośród zawodników KSz Jelonka, poza K. Tkacz, z bardzo dobrej strony zaprezentował się Remigiusz Trusewicz, który w kategorii do lat 8 zajął dobre, czwarte miejsce. W tej samej kategorii, jedenaste miejsce wywalczyła Weronika Sękiewicz, dwunaste - Victoria Talaga i trzynaste - Oliwia Cudyk. W kategorii do 11 lat - dwunasta była Aleksandra Zielińska, a trzynasty Jakub Trusewicz. W rywalizacji szachistów, w wieku do 16 lat dziewiąta była Jagoda Romejko.

Cieszę się, że mamy w klubie całą grupę uzdolnionych dzieci, które chcą trenować i stale się rozwijać - mówi prezes KSz Jelonka Andrzej Dwilewicz. - Jest to efekt prowadzonych od kilku lat zajęć w jeleniogórskich przedszkolach. Przed Kasią Tkacz spore wyzwanie, gdyż w Niemczech zmierzy się z czołówką młodych szachistów z tego kraju w swojej kategorii, w tym z bardzo mocnymi dziećmi emigrantów z krajów byłego ZSRR - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

18
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group