Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6857
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Kasa poszła w szambo

Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Kasa poszła w szambo
Fot. Karolina
W minionym tygodniu obok budynku, położonym przy ulicy 11 Listopada w Szklarskiej Porębie zapchała się rura kanalizacyjna. Teren rozkopano, rurę wymieniono. Koszt – dwa tysiące złotych zostanie rozłożony na lokatorów. A wiosną wszystko trzeba będzie robić od nowa.

Do piwnicy dostały się wody podskórne. Zarządca budynku, czyli Miejski Zakład Gospodarki Lokalowej, zdecydował o wymianie uszkodzonej rury na nową na odcinku 23 metrów. Ponad półwieczna rura okazała się zapchana i połamana. Wraz z łączeniami wymieniono ją na plastikową o takiej samej średnicy.

Koszt zleconej przez zarządcę roboty wyniósł ok. 2 tys. zł. Trzeba było wynająć koparkę oraz firmę. Pieniądze będą musieli zwrócić mieszkańcy. Najemcy poszczególnych lokali zapłacą wyższy czynsz, a jedyny właściciel mieszkania w tym budynku otrzyma rachunek.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że za kilka miesięcy nowa rura będzie… bezużyteczna. W Szklarskiej Porębie rozpoczęto wielką inwestycję wodno-kanalizacyjną, która zostanie ukończona wiosną. Poszczególne budynki w gminie będą musiały podłączyć się do kolektorów.

Zarówno dotychczasowe szambo, jak i plastikowa rura zostaną całkowicie wyłączone z obiegu. Nowe przyłącze, również na odcinku ok. 20 metrów, oznacza kolejne koszty. Tymczasem trzeba jednak korzystać ze starego rozwiązania kanalizacyjnego, w którym jedynym nowym elementem jest plastikowa rura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group