Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3790
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karpi będzie dostatek

Niedziela, 27 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 1:46
Autor: TEJO
Wigilijne ryby już czekają na hurtowników i sprzedawców. Są zdrowe, smaczne i dobrze wyrosły.

Karpie już przenieśliśmy ze stawów do tak zwanych zimochowów, zbiorników z bieżącą wodą – mówi Jan Ogłaza, hodowca ryb z Podgórzyna. Tam karpie tracą posmak mułu, wypłukiwane są z nadmiaru tłuszczu. Stamtąd już niebawem trafią do sklepów i hipermarketów. – Ryb będzie dużo i nie podrożeją w stosunku do ubiegłego roku – dodaje Ogłaza.

Kilogram wigilijnej ryby ma kosztować od 9 do 10 złotych. Na rynek trafią też karpie importowane z Czech, ale nie będą tańsze od polskich.
Wzorem lat ubiegłych, karpie nie będą sprzedawane na ulicach, lecz tylko w marketach, sklepach rybnych oraz specjalistycznych stoiskach na targowiskach miejskich.

Półmetek hodowlanego sezonu (czerwiec-lipiec) nie zapowiadał sukcesu. Ryby rosły zbyt wolno, były osłabione. Było sucho, później zimno. Jednak dzięki ciepłej i długiej jesieni karpie nadrobiły zaległości.
Jak mówią hodowcy, w tym roku będzie mniej innych ryb, które także trafiają na świąteczne stoły. Są kłopoty z wyhodowaniem lina i tołpygi, a sumy sprzedają się nie najlepiej. Ubywa też szczupaków. Rarytasem staje się sandacz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group