Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9053
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karpaczanin w Alzacji

Czwartek, 29 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Karpaczanin w Alzacji
Fot. Archiwum
Zdjęcia Zbigniewa Kulika oglądają Francuzi.

Na zamku Lichtenberg w Alzacji rozpoczyna się tegoroczny sezon fotograficzny. Pierwsza wystawa przygotowana została w „Sali Panoramicznej” przez trzech różnych autorów. Wśród nich znalazł się karpaczanin Zbigniew Kulik.
Jego zdjęcia wiszą obok prac Francuza Gerarda Lacoumette oraz Estończyka Toomasa Kokovkina.

Ekspozycja nosi tytuł „7 tematów, 2 miejsca, 3 wrażliwości”. Jest plonem ubiegłorocznych sesji fotograficznych, których celem było wykonanie zdjęć na siedem konkretnych tematów: sztuka i życie, ruiny i sny, człowiek i natura, kościół i profan, wieś i architektura, woda i brzeg, szczyty, doliny i zatoki.

Uczestnicy przebywali oddzielnie przez dwa tygodnie, każdy w dwóch różnych miejscach: Strasbourg i Północne Wogezy, gdzie realizowano zamierzony projekt. Obecnie zwiedzający obejrzeć mogą przygotowane prace ukazujące trzy wrażliwości prezentowanych autorów.

Zbigniew Kulik to znany fotografik, autor przewodników o Karkonoszach i Kotlinie Jeleniogórskiej, na co dzień dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Jest także przyjacielem związanego z Karpaczem poety Tadeusza Różewicza, któremu poświęcona jest jedna z ekspozycji we wspomnianym muzeum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group