Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7870
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Karpacz przeliczył i obniżył opłaty za wywóz śmieci!

Czwartek, 23 maja 2013, 6:51
Aktualizacja: Piątek, 24 maja 2013, 6:39
Autor: Mea
Ceny za gospodarowanie odpadami komunalnymi obniżono w Karpaczu do 11 zł za śmieci segregowane i do 16 zł za zmieszane. Do 15 czerwca mieszkańcy muszą znów złożyć nową deklarację w magistracie. Nowe ceny zaczną obowiązywać od 1 lipca.

- Po ponownej analizie kosztów wywozu śmieci i uwagach mieszkańców postanowiliśmy obniżyć ceny za odpady. Ponadto zaplanowaliśmy ulgi dla rodzin wielodzietnych. Za trzecie i kolejne dziecko będzie trzeba zapłacić jedynie 1 zł. Tyle samo, czyli 1 zł zapłacą osoby objęte zasiłkiem lub dodatkiem pielęgnacyjnym – powiedział Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Karpacza.

Obecnie stawka za wywóz śmieci w mieście pod Śnieżką wynosi 9 zł 80 gr. – Najpierw planowaliśmy wprowadzenie cen: 13 zł za wywóz śmieci posegregowanych i 18 zł za zmieszane. Okazało się jednak, że mogą być niższe – dodał.

Do złożenia deklaracji zobowiązani są właściciele nieruchomości, przez których rozumie się również współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością.

Deklaracje dostępne są w siedzibie Urzędu Miejskiego w Karpaczu lub na stronie internetowej miasta. Wypełnione deklaracje należy złożyć w Kancelarii Urzędu lub przesłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Karpaczu: ul. Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz.

Do tej pory śmieci wywoził Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. – Obecnie tworzymy spółkę z firmą Simeko, bo to jedyna prawna możliwość, by zakład, który do tej pory należał do miasta, mógł wystartować w przetargu o wywóz odpadów komunalnych. Chcemy, by sprzęt do wywozu odpadów, jaki posiada miasto mógł nadal służyć jego mieszkańcom. Umowę z firmą wyłonioną w przetargu planujemy podpisać na pół roku, by przez ten czas ocenić jej działalność. Ceny nie powinny już ulec zmianie – zaznacza Ryszard Rzepczyński.

Mieszkańcy Karpacza są zadowolenia z obniżki, choć chcieliby płacić jeszcze mniej. – Moim zdaniem powinna zostać cena za śmieci segregowane taka, jaką do tej pory płaciliśmy. Ewentualnie zaokrąglić ją do 10 zł. Jeśli jednak nie jest to możliwe, to dobrze, że chociaż obniżyli o 2 zł planowane ceny - mówiła pani Ewelina, mieszkanka Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group