Karpacz nieszczęśliwy dla KPR–u

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:56
Aktualizacja: 23:57
Sytuacja jeleniogórskiego KPR–u staje się coraz trudniejsza, bowiem drugie z rzędu zwycięstwo odniosła Olimpia Beskid Nowy Sącz. Podopieczne Michała Pastuszko przegrywając z UKS–em Kościerzyna niedzielne (30.04) spotkanie rozgrywane w Karpaczu, utrzymały przedostatnie miejsce w tabeli, ale mają taką samą liczbę punktów, co ekipa z Beskidów.

Z uwagi na wystawę psów rasowych hala przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze była zajęta, a klub z Kościerzyny nie zgodził się na zmianę terminu rozgrywania meczu. Wizyta w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu już na starcie była bolesna dla jeleniogórzanek, a konkretnie dla Moniki Ciesiółki, która doznała kontuzji podczas rozgrzewki, ale waleczne serce nakazało jej zacisnąć zęby i walczyć o upragnione zwycięstwo. Jak się okazało, bramkarka KPR-u obok Aleksandry Tomczyk – były najjaśniejszymi gwiazdami naszego zespołu. Doskonała postawa obu zawodniczek nie wystarczyła, żeby przebić się przez szczelną obronę zespołu z Kościerzyny, a trener Michał Pastuszko – podobnie jak w poprzedniej kolejce – miał bardzo duże zastrzeżenia do pracy pary sędziowskiej.

Pierwszy kwadrans nie poszedł po myśli jeleniogórzanek, bowiem przegrywały 4:7, ale w 23. minucie było już 9:9. Niestety, przed przerwą UKS ponownie odskoczył i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 9:12. Po zmianie stron KPR do 41. minuty toczył wyrównany bój (wynik 14:16), ale kolejne dziewięć minut wstrząsnęło licznie zgromadzoną publicznością - w tym czasie żółto-niebieskie zdobyły zaledwie dwa gole, a Kościerzyna 7, więc na tablicy wyników było już 16:23, a do końcowej syreny pozostało 10 minut. Dzięki ambitnej postawie KPR zmniejszył rozmiary porażki, ale w tej części sezonu najważniejsze są punkty do ligowej tabeli, których nasz zespół ponownie nie zdobył.

Ostatni mecz przed własną publicznością KPR zagra już w najbliższą środę (3.05) o godz. 17:300, kiedy to do Jeleniej Góry zawita Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

KPR Jelenia Góra – UKS PCM Kościerzyna 24:26 (9:12)