Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7731
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karola Miarki/ Spółdzielcza – będzie, jak kiedyś

Czwartek, 30 listopada 2017, 8:35
Aktualizacja: Piątek, 1 grudnia 2017, 13:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Karola Miarki/ Spółdzielcza – będzie, jak kiedyś
Fot. Przemek Kaczałko
Ulica Spółdzielcza na skrzyżowaniu z ulicą Karola Miarki będzie ciągiem głównym, zatem będzie to powrót do rozwiązania, które wiele lat temu obowiązywało, ale po remoncie mostu na Powstańców Wielkopolskich nie zdecydowano się na powrót do poprzedniej organizacji ruchu.

- Jadąc od strony ulicy Powstańców Wielkopolskich, wjeżdżając Spółdzielczą stajemy na stopie, gdzie mamy do czynienia z pochyleniem terenu i ruszamy powoli pod górę. Utrudnienia dotyczącą też komunikacji miejskiej, bowiem autobusy stoją w korkach - wymieniał argumenty za zmianą dyrektor MZDiM. - Około 15 lat temu właśnie tak przebiegała droga główna, ale po remoncie mostu na Powstańców Wielkopolskich nie wrócono do tego - wspomina Norbert Łukaniuk.

Zmiana ma wejść w życie w ciągu niespełna dwóch tygodni, zatem zgodnie z obietnicą - o wszelkich planowanych zmianach organizacji ruchu - zarządcy dróg informują z wyprzedzeniem. Zalety takiego rozwiązania będą widoczne szczególnie w okolicach zmian w zakładach znajdujących się w strefie przemysłowej (przed i po godz. 6:00, 14:00, 22:00), kiedy to najbardziej był widoczny korek na ulicy Spółdzielczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group