Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6336
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karnawałowe szaleństwo w przedszkolach

Piątek, 6 lutego 2009, 18:13
Aktualizacja: 18:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Karnawałowe szaleństwo w przedszkolach
Bal w Przedszkolu nr 4
Fot. M. Tkacz
Tańce, zabawy, konkursy, przepiękne stroje i mnóstwo radości. Tak wyglądał wczorajszy Wielki Bal Księżniczek w Miejskim Przedszkolu nr 13. Dziś bawiły się dzieci z „czwórki”.

Impreza w Przedszkolu nr 13 odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji miesięcznika Księżniczka i Disney. Podobne bale zorganizowały przedszkola w całej Polsce w dniach 2 – 7 lutego. Pomysłodawca zabawy kilka miesięcy temu rozesłał zawiadomienia o pomyśle. A tym, którzy zadeklarowali przyłączenie się do Wielkiego Balu Księżniczek, przesłał przygotowane dekoracje.

Obok księżniczek, tańczyli królowie, policjanci, tygryski, batmani, gajowi, rycerze, rusałki, dobre wróżki, kaci, myszki Mickey, krasnoludki oraz Kopciuszek i wiele innych postaci. Sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwy pałac, w którym poza Królową Śniegu można było spotkać samą czarownicę.

Wiedźma okazała się jednak o wiele bardziej przyjazna dla dzieci niż w bajce, tu zamiast więzić maluchy, rozdawała im słodkości i owoce. Podczas imprezy nie zabrakło też łamigłówek i konkursów na najlepszą figurę oraz najładniej tańczącą parę. „Trzynastka” zapowiedziała udział w w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszy bal. Na zwycięzcę czeka wyposażenie placu zabaw i mnóstwo zabawek.

Karnawałowych radości nie zabrakło również w Przedszkolu nr 4, którego wychowankowie na balu szaleli dziś. Tu, oprócz tańców, dzieci pod opieką wychowawczyń, przygotowały program artystyczny. Fantazja uczestników nie znała granic: dziewczęta i chłopcy przywdzieli kolorowe kostiumy i wcielili się w postaci niemal ze wszystkich bajek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group