Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8071
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karnawałowa Gala Operowo–Operetkowa w JCK

Sobota, 27 grudnia 2014, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: Manu
Jelenia Góra: Karnawałowa Gala Operowo–Operetkowa w JCK
Fot. JCK
5 stycznia (w poniedziałek) o godz. 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30) rozpocznie się dwugodzinny (z przerwą) koncert pt. “Karnawałowa Gala Operowo–Operetkowa”, w którym będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich. Bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu), 30 zł (grupowe).

Wśród znakomitych kompozycji pojawią się najsłynniejsze sceny z oper: “Carmen” Georges'a Bizeta, “Lakmé” Léo Delibesa (“Duet kwiatów”), “Opowieści Hoffmanna” Jacques'a Offenbacha (aria koloraturowej lalki Olympii), “Porgy and Bess” George'a Gershwina czy “Traviata” Giuseppe Verdiego, oraz operetek: “Księżniczka czardasza” Imre Kálmána i “Zemsta nietoperza” Johanna Straussa syna. Nastrój wieczoru uzupełniają barwne pieśni neapolitańskie i słynne standardy z repertuaru śpiewaków włoskich.

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonotrio istnieje od marca 2012 r. i ma już w swoim dorobku ok. 60 koncertów w kraju i zagranicą. To artyści operowi z Pragi, Rzymu, Wiednia, Warszawy i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na ważnych scenach Europy, takich jak Narodní Divadlo w Pradze, Opera Kameralna w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Opera na Zamku w Szczecinie, Piccola Opera w Wiedniu i wielu innych. Są także laureatami zagranicznych konkursów wokalnych.

Wykonawcy: Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław), Barbara Spitzer (sopran, Wiedeń), Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław), Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław), Tomasz Tracz (tenor, Białystok) oraz Ivo Michl (baryton, Praga). Przy fortepianie zasiądzie Witold Janusz z Wrocławia. Całość zostanie oprawiona słowem wiodącym przez Martynę Witowską (Teatr Ad Spectatores, Wrocław).

Bilety do nabycia na www.jck.pl (zakładka bilety) lub w sekretariacie przy ul. Bankowej 28/30 od wtorku do piątku w godz. od 13.00 do 18.00 oraz na dwie godziny przed koncertem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group