Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8068
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karkonosze zaczarowane w baśniowych ramach

Środa, 7 maja 2008, 21:57
Aktualizacja: 23:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Karkonosze zaczarowane w baśniowych ramach
Fot. TEJO
Obrazy najwyższego pasma Sudetów pędzla artystów zakochanych w Karpaczu i górach można od środy oglądać w miłym wnętrzu Antykwariatu przy placu Ratuszowym.

Beata Czystołowska, gospodyni Antykwariatu i Galerii Małych Obrazów, zaprosiła tym razem członków znanej grupy Korkontoi. Tak na dawnej mapie Ptolemeusz w II wieku przed naszą erą nazwał Karkonosze.

Założyciel i jeden z twórców skupionych wokół entuzjastów gór, Janusz Motylski, opowiedział o grupie karpackich malarzy, którzy piękno odnajdują dosłownie za oknem. Łączą w swoich dziełach zarówno niepowtarzalne pejzaże górskie, jak i elementy martwej natury, które doskonale się z nimi komponują.

Na akwarelach, olejach i innych obrazach widzimy charakterystyczne miejsca, które znają wszyscy turyści: Śnieżka, Samotnia, Śnieżne Kotły. Wszystko widziane oczyma ludzi, którzy swoje życie (nie tylko artystyczne) związali z Karpaczem.
Na wernisażu był obecny Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz miasta pod Śnieżką. Jak podkreślił Janusz Motylski, artyści znajdują w samorządowcach mocną podporę, która pozwala im rozwijać się i tworzyć coraz to nowe dzieła ukazujące piękno gór.

Oprócz Janusza Motylskiego w Korkontoi działają Renata Grochowska-Jaryczewska, Teresa Kępowicz, Agata Makutynowicz, Beata Makutynowicz, oraz Leszek Legut. Warto dodać, że grupa ma także swoją „gałąź” fotograficzną. A sama wystawa świetnie komponuje się z dostępną w BWA ekspozycją fotografii zatytułowaną „Karkonosze”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group