Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9164
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karkonosze w panoramach zamknięte

Czwartek, 22 października 2009, 9:26
Aktualizacja: 9:27
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Karkonosze w panoramach zamknięte
Fot. rylit
Kilkanaście fotografii panoramicznych przedstawiających najwyższe pasmo Sudetów pokazał w Klubie Osiedlowym „Orlik” młody fotografik ze Szklarskiej Poręby Radosław Pelisiak.

Czasami warto zajrzeć do malutkiego „Orlika”. Okazja jest teraz, bo ekspozycja Radosława Pelisiaka, której wernisaż odbył się wczoraj, godna jest odwiedzin.

Radosław Pelisiak, młody informatyk ze Szklarskiej Poręby, fotograf z zamiłowania Poręby, przedstawił na wystawie wybrane fotografie panoramiczne z wielu powstałych podczas dwu i pół letniej wędrówki po Karkonoszach i ich pogórzu.

Panoramy powstały z połączenia kilku fotografii scalonych w programach graficznych. Co prawda fotografie nie oddają w pełni wrażeń z osobistego podziwiania krajobrazów górskich, ale bardzo przybliżają do rzeczywistego obcowania z naturą.

Radek zajmuje się tez tworzeniem panoram 360 stopniowych, które można podziwiać na stronach internetowych Szklarskiej Poręby moderowanych przez niego. Autor specyficznego spoglądania na piękno naszych gór uczył się od swojego nauczyciela i przyjaciela Zygmunta Trylańskiego, z którym do dziś współpracuje.

Wystawa w „Orliku” jest trzecią wystawą indywidualną autora. Wcześniej jego zdjęcia można było obejrzeć w oddziale Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie i w galerii „Muflon” w Sobieszowie. Wystawa w Klubie Osiedlowym „Orlik” czynna będzie do 13 listopada tego roku, a do placówki można wejść po wcześniejszym uzgodnieniu w MDK „Muflon”, który jest opiekunem klubu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group