Poznań: Karkonosze nadal niepokonane

Niedziela, 8 lutego 2009, 21:53
Aktualizacja: 21:54
Autor: Mateusz Banaszak
Nie ma mocnych na koszykarki Karkonoszy.Jeleniogórska drużyna tym razem na wyjeździe pokonała Olimpię Poznań 63:51.

To był mecz walki, w którym jeleniogórzanki dowiodły, że są naprawdę silną ekipą. Mimo braku jednej z najlepszych zawodniczek drużyn – Moniki Krawczyszyn Samiec, jeleniogórzanki stanęły na wysokości zadania i na trudnym terenie rywala, pokonały miejscową Olimpią. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę wygrały poznanianki, które po dziesięciu minutach prowadziły trzema punktami. W drugiej lepiej spisały się jeleniogórzanki, które zmniejszyły straty do jednego punktu i po grze obydwu drużyn wiadome było, że losy spotkania będą ważyć się do końcowego gwizdka spotkania.

Po zmianie stron, w jeleniogórskiej drużynie odezwała się wola zwycięstwa. Dzięki zdecydowanej obronie, bezpardonowej walce o każdą piłkę jeleniogórzanki z minuty na minutę wypracowywały sobie przewagę. Zaskoczone poznanianki nie były w stanie odpowiedzieć na zmasowane ataki jeleniogórzanek, które były żadne zwycięstwa. Trzecią kwartę poznanianki przegrały sromotnie 8:26 i jeleniogórzanki były bliskie zwycięstwa w tym spotkaniu. W czwartej kwarcie na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe, jeleniogórzanki były pewne zwycięstwa. Jeleniogórzanki ostatecznie wygrały to spotkanie 63:51, podtrzymują c wysoką fomę przed kolejnymi spotkaniami.

Olimpia Poznań – Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 51:63 (13:10, 16:18, 8:26, 14:9)
Karkonosze: Marzena Kowalczyk 27, Olga Zygman 13, Magdalena Iwanowicz 9, Natalia Górniaczyk 7, Marta Kowiel 6, Agnieszka Balsam 1, Katarzyna Fredziak, Monika Foitzik, Joanna Pawlukiewicz,