Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5343
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze na sprzedaż

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 7 czerwca 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedaje tereny, po których wiodą szlaki turystyczne. Nowy właściciel może ogrodzić ziemię i zakazać wstępu, bo górskich szlaków nie chroni żadne prawo – donosi Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Pod młotek idą działki w Kowarach, Dąbrowicy i Jagniątkowie. Na utrudnienia narzekają turyści i mieszkańcy. Wszyscy obawiają się kłopotów, jakie pojawią się, gdy prywatne tereny zostaną ogrodzone.

PTTK wyznaczyło szlaki zastępcze. Podobnie stało się w gminie Piechowice. W akcie notarialnym nie ma zapisu o służebności drogi koniecznej. Trwają przygotowania do wyznaczenia dłuższego obejścia szlaków.

Interwencję w tej sprawie zapowiedział Andrzej Pawluszek, wicemarszałek województwa dolnośląskiego i jednocześnie prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. – Nie może być tak, że rządowa agencja sprzedaje bez uprzedzenia strategiczne dla regionu tereny – zaznaczył.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Michaił 7-06-2006 9:40
Ot cała logika.
~z tej ziemi 7-06-2006 12:01
Czy PiS i innych rwących się do władzy nie interesują sprawy ich wyborców? To jest wyraźne zawłaszczanie praw każdego obywatela do dóbr ogólnospołecznych, jakimi są obszary o szczególnym znaczeniu i charakterze, jakimi są też tereny o wybitnych walorach turystycznych i rekreacyjnych. Kto tym urzędasom, utrzymywanym przecież z naszych podatków, pozwala na taką samowolę i stawiane prywaty ponad dobro społeczeństwa? Natworzono różnych organów decyzyjno-kontrolnych chyba tylko po to, aby obsadzić stołki swymi poplecznikami i zawłas...ć wszystko, co jeszcze się da. Kto zagwarantuje, że za jakiś rok czy dwa jakiś Hans czy inny "tutejszy" nie powie polskiemu turyście, że to są jego prywatne tereny?
~Danielloo17 7-06-2006 16:55
ALE GŁUPOTA<wow>Przyjedzie jakis nadziany niemiec no i rzeczywiście wykupi najładniejsze tereny...i gdzie bedzie można chodzic na spacery z dziewczynami lub robic wyczieczki rowerowe :/?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group