Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9626
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karkonoskie Dni Lajtowe już niebawem w Karpaczu

Wtorek, 26 listopada 2019, 13:13
Aktualizacja: Środa, 27 listopada 2019, 13:46
Autor: Organizatorzy
Karpacz: Karkonoskie Dni Lajtowe już niebawem w Karpaczu
Fot. Organizatorzy
Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski zapraszają w dniach 29.11.– 1.12.2019 r. miłośników gór, podróżników i nie tylko na jubileuszową, XX edycję festiwalu górskiego „Karkonoskie Dni Lajtowe”.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski (sala kinowa). Spotkanie ludzi gór stanowi podobnie jak Festiwal Górski w Lądku Zdroju jedną z największych imprez kulturalno-turystycznych na Dolnym Śląsku.

W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, posłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej. W tym roku na festiwalu gościć będziemy: Krzysztofa Wielickiego, Leszka Cichego, Denisa Urubko, Adama Bieleckiego, Agnieszkę Bielecką, Aleksandra Lwowa, Aleksandrę Taistrę, Przemysława Piaseckiego, Andrzeja Marcisz, oraz Magdę Lassotę- fotograf, podróżniczkę, Lutz Maurera- reżysera filmowego.

W sobotni wieczór nadamy nagrodę Primus Inter Pares, dedykowaną alpiniście, którego dokonania górskie zasługują na szczególne uznanie. Zaraz po nominacji dyskusje o górach i wspinaniu będziemy kontynuować w sali bankietowej Hotelu Gołębiewski, gdzie też odbędzie się spektakl improwizowany Impro Silesia oraz koncert coverbandu Backstage.

Dodatkową atrakcją festiwalu, skierowaną dla wszystkich chętnych biegaczy będzie poranny, sobotni, treningowy bieg na Śnieżkę, który poprowadzi ultramaratonista górski Piotr Kimbort. W tym samym czasie miłośnicy nordic walking zostaną zaproszeni przez Paulinę Rutę- prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, do wspólnego spaceru w góry.

Więcej informacji na: https://www.dnilajtowe.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group