Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3275
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kara za złe parkowanie

Środa, 12 grudnia 2007, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kara za złe parkowanie
Fot. TEJO
Strażnicy miejscy wydali wojnę kierowcom, którzy zatrzymują auta wbrew przepisom oraz wjeżdżają na śródmiejski trakt. Zapowiadają, że nie będzie pobłażania.

Można było na straż miejską narzekać, że często pozostawała bierna wobec kierowców, którzy zachowują się wbrew przepisom. Teraz takie pretensje są nieuzasadnione, bo stróże miasta nie popuszczą żadnemu prowadzącemu, który wjedzie do centrum lub zaparkuje, gdzie nie powinien. Chyba że akurat nie trafi na patrol.

Do uruchomienia wielopoziomowego parkingu pozostało kilka dni. Tymczasem w śródmieściu przybywa samochodów. Również tam, gdzie nie powinno ich być. Nawet naprzeciwko kolosa. Widzą to strażnicy miejscy. I reagują. Najczęściej karzą niepokornych mandatami do 500 złotych. Zdarzają się też upomnienia.

– Z braku miejsca kierowcy często zastawiają chodniki i inne ciągi komunikacyjne, na przykład przejścia i schodki. Nie można tego tolerować – mówią strażnicy. I sięgają po bloczek mandatowy. Kierowcy, kiedy wracają, odnajdują pamiątkę po patrolu w postaci kwitka włożonego za wycieraczkę.

Nie wiadomo, czy otwarcie parkingu uzdrowi sytuację. Na początku na pewno nie, bo kierowcy będą musieli na nowo przyzwyczaić się do obecności placówki. Nie każdy będzie też chciał wydać trzy złote za godzinę postoju, choć dyrekcja placówki zapowiada różne karnety i rabaty.

Otwarciu parkingu nie będzie też towarzyszyło wprowadzenie zakazu parkowania na wyznaczonych do tego placach i ulicach w centrum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group