Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7081
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kamień węgielny pod centrum handlowe

Czwartek, 17 czerwca 2010, 8:00
Aktualizacja: Piątek, 18 czerwca 2010, 8:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kamień węgielny pod centrum handlowe
Fot. TEJO
W nadchodzącą środę rozpocznie się symbolicznie budowa Focus Mallu, galerii handlowej usytuowanej między ulicami 1 Maja a Kilińskiego. Spółka Parkdridge, zapewniała, że inwestycja wystartuje w czerwcu.

Wczoraj z przedstawicielami spółki rozmawiał prezydent Marek Obrębalski. Było to spotkanie zamknięte dla mediów. Wiadomo jednak tyle, że po dziesięciu latach zastoju na jednej z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości w centrum Jeleniej Góry, rozpocznie się wnoszenie centrum handlowego.

Jego budowę dwie firmy zapowiadały od 2000 roku. Najpierw miała być to galeria „Forum” spółki Atlant, a po nie wywiązaniu się inwestora z umowy – Galeria Focus Park spółki Parkdrigde. Stanęło na nieco mniejszym projekcie: Focus Mall. Według optymistycznych zapewnień budowa miała wystartować już w 2008 roku. Skończyło się jednak na ogrodzeniu terenu. Dopiero 9 kwietnia tego roku zamontowano tablice z wizualizacją obiektu.

Do końca nie wiadomo, co będzie w środku. Jeszcze nie tak dawno temu zapewniano, że nie przewidziano budowy kina wielosalowego. Z informacji niepotwierdzonych wynika, że jednak taka placówka powstanie. Szczegóły zostaną podane w środę, 23 czerwca, podczas okolicznościowej konferencji prasowej. Wówczas też nastąpi symboliczna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group