Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4634
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Kamień węgielny na Polanie Jakuszyckiej

Poniedziałek, 25 grudnia 2017, 8:21
Aktualizacja: Wtorek, 26 grudnia 2017, 4:59
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Kamień węgielny na Polanie Jakuszyckiej
Fot. Użyczone
Duża uroczystość szykuje się w połowie stycznia w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Będzie to wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego centrum sportów zimowych.

Inwestycja, która rozpocznie się w kwietniu 2018 roku potrwa około dwa lata i będzie kosztować 100 milionów złotych. W wyniku prac oblicze Polany Jakuszyckiej zmieni się nie do poznania. Według planów, w tym miejscu mają powstać między innymi wyczynowe trasy biegowe i biathlonowe, boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, kryta pływalnia, górka saneczkowa i rolkostrada. Wybudowane zostanie też centrum konferencyjne z miejscami noclegowymi, salami konferencyjnymi i szkoleniowymi. Dodatkowo w budynku głównym zostanie umieszczone muzeum sportów zimowych i centrum odnowy biologicznej z saunarium oraz dużą siłownią.

O tym, że budowa jest jedną ze strategicznych inwestycji sportowych nie tylko w wymiarze regionalnym ale i ogólnopolskim świadczy między innymi oprawa planowanego na 16 stycznia wmurowania kamienia węgielnego pod ej budowę. Wiele wskazuje, że w uroczystości wezmą udział między innymi Prezydent RP Andrzej Duda oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group