Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 12139
Zalogowanych: 75
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: JZO z tytułem „Dobroczyńca"

Czwartek, 21 czerwca 2018, 7:56
Aktualizacja: Sobota, 23 czerwca 2018, 7:49
Autor: Hanami Communications
Jelenia Góra: JZO z tytułem „Dobroczyńca"
Fot. Użyczone/Hanami Communications
W XXI edycji konkursu „Dobroczyńca Roku” wyłoniono najbardziej odpowiedzialne społecznie polskie firmy. W kategorii „Wolontariat pracowniczy” zwyciężyła Grupa Essilor, do której należy jeleniogórska spółka JZO S.A., którą doceniono za prowadzony przez nią program „Zobacz Lepszą Przyszłość”. Jego celem jest wyposażenie w bezpłatne okulary potrzebujących ich podopiecznych domów dziecka w całym kraju.

Akcja Grupy Essilor została doceniona zarówno przez kapitułę konkursu, która zakwalifikowała program do finału, jak i przez internautów, którzy w głosowaniu internetowym wskazali program Grupy jako najlepszy w swojej kategorii. W ramach „Zobacz Lepszą Przyszłość” ponad stu wolontariuszy Grupy Essilor przebadało w minionym roku prawie 4000 dzieci i młodzieży z 273 domów dziecka, a prawie 1000 z nich otrzymało okulary korekcyjne. W akcję zaangażowali się także pracownicy JZO S.A., którzy odwiedzali przydzielone placówki i przeprowadzali przesiewowe badania wzroku dla podopiecznych programu.

- Jesteśmy niezwykle dumni z tego prestiżowego wyróżnienia – tę nagrodę traktujemy jako uhonorowanie kilkunastu lat naszych działań dobroczynnych, które prowadzimy regionalnie i ogólnokrajowo, docierając do najbardziej potrzebujących” – powiedział Mirosław Nowak, prezes zarządu JZO S.A. oraz Country VP Grupy Essilor na Polskę i kraje bałtyckie, odbierając nagrodę. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę akcję, a przede wszystkim naszym wolontariuszom, dzięki których wkładowi możemy realizować naszą misję – poprawę jakości życia poprzez poprawę widzenia- dodał.

Grupa Essilor rozpoczęła program „Zobacz Lepszą Przyszłość” w styczniu 2017 roku, realizując bezpłatne badania przesiewowe wzroku w placówkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie całej Polski. Do tej pory wolontariusze Grupy Essilor, w tym pracownicy JZO S.A., koordynatorzy działań, optycy, optometryści i okuliści pojawili się w ponad 440 domach dziecka, w których zbadali wzrok we wszystkich grupach wiekowych podopiecznych tych placówek (dzieci i młodzież od 5 do 26 roku życia). Ci, u których wykryto wady, otrzymali indywidualnie dobrane okulary korekcyjne.

„Zobacz Lepszą Przyszłość” to jeden z wielu programów dobroczynnych prowadzonych przez Grupę Essilor. Bardzo ważnym programem jest wśród nich „Ratujmy Wzrok Dzieciom”, prowadzony przez JZO S.A. głównie na terenie Jeleniej Góry. Dociera on do uczniów szkół podstawowych, ma na celu zbadanie wzroku dzieciom oraz zapewnienie im prawidłowego widzenia dzięki właściwie dobranej korekcji.

Oprócz działań pomocowych, Grupa Essilor angażuje się również w akcje edukacyjne. Jedna z jej ostatnich inicjatyw – „Czas na Wzrok 40+” – ma na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat prezbiopii (starczowzroczności) wśród osób dojrzałych. Grupa jest również organizatorem konferencji branżowej – Optycznego Forum Naukowego, która umożliwia przedstawicielom świata nauki oraz optykom, optometrystom i okulistom wymianę wiedzy i doświadczeń.

Organizowany od 21 lat konkurs „Dobroczyńca Roku” ma na celu promocję idei społecznego zaangażowania i odpowiedzialności biznesu wśród przedsiębiorców. Przedsięwzięcie realizuje działająca od 1998 roku Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, wyróżniając w ten sposób te firmy, które w swojej działalności biznesowej kładą szczególny nacisk na swoje otoczenie i poświęcają czas oraz środki na działalność społeczną. Akademia wspiera ponadto tworzenie lokalnych organizacji filantropijnych, udziela pomocy doradczej, szkoleniowej i informacyjnej, a na pierwszym etapie ich tworzenia – także finansowej.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
550
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
11%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
49%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Dziś dzięki systemowi zmieniają świat
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Wypadek w Rybnicy – efekt domina
 
112
Po alkoholu spowodował wypadek na Wolności
 
Kultura
Jelenia Góra i Karkonosze na 1 miejscu w Polsce!
 
Karkonosze
W Szklarskiej Porębie nie ma żadnych zakazów
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group