Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6446
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JZO docenione za ratowanie wzroku dzieciom i młodzieży oraz pomoc najuboższym

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Sobota, 11 maja 2013, 6:37
Aktualizacja: Niedziela, 12 maja 2013, 7:21
Autor: Angela
Fot. –
Medal pamiątkowy Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole został wczoraj (10.09) wręczony Jeleniogórskim Zakładom Optycznym w ich siedzibie firmy za wieloletnią współpracę ze szkołami w zakresie profilaktyki i korekty wzroku oraz za systematyczną pomoc uczniom ubogim i placówkom w wyposażeniu w pomoce dydaktyczne. W całej Polsce takie wyróżnienie otrzymali dotychczas nieliczni.

Jeleniogórskie Zakłady Optyczne od 2003 roku realizują akcję „Ratujmy dzieciom wzrok”, w której prowadzą zarówno bezpłatne profilaktyczne badania dzieci, jak też finansują lub dofinansowują zakup okularów i soczewek. Objęci są nim uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów. Od roku 2003 przebadano ponad 28 tysięcy uczniów i wystawiono 3,5 tysiące recept.

Akcja jest realizowana wspólnie z samorządami miast: Jelenia Góra, Kowary, Zgierz oraz gminami powiatu jeleniogórskiego i Rotary Club z Jeleniej Góry. We wczorajszym przekazaniu medalu uczestniczył m.in. naczelnik wydziału oświaty UM w Jeleniej Górze, Paweł Domagała oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

- Jeleniogórskie Zakłady Optyczne należą do tych nielicznych firm w Polsce, które tak intensywnie współpracują ze szkołami nie tylko w Jeleniej Górze, ale również na terenie całego Dolnego Śląska – mówił Waldemar Motyka sekretarz Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. - Jest to współpraca, która daje ogromne efekty. Medal pamiątkowy Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole jest przyznawany za długoletnią działalność na rzecz oświaty. Dotychczas otrzymali go nieliczni z województwa dolnośląskiego. Trzeba dodać, że współpracujemy jeszcze z innymi zakładami z Jeleniej Góry, w tym np. z Simetem i życzylibyśmy sobie większej liczby takich partnerów – dodał Waldemar Motyka.

Mimo tak szerokich działań prowadzonych przez JZO, prezes zakładów optycznych był kompletnie zaskoczony wyróżnieniem.

- Zupełnie nie spodziewałem się tego medalu – mówił Mirosław Nowak, prezes Jeleniogórskich Zakładów Optycznych. - Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, ale nasze działania są działaniami naturalnymi, które prowadzimy od wielu lat i dla nas nie są niczym nadzwyczajnym. „Ratujmy dzieciom wzrok” to akcja wpisana w DNA naszej firmy, kluczowa część naszej działalności. Ochrona wzroku jest dla nas priorytetem. To, jak widzą dzieci, wpływa na to, jak rozwijają się w przyszłości i jakie trudności lub ułatwienia mogą mieć w dalszym życiu. Chcemy te działania kontynuować i nadal to dobre widzenie wśród dzieci wspierać – dodał prezes Mirosław Nowak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~to sem jo 11-05-2013 7:48
o pisza o jeleniogorskim zakladzie PRACY ...no trzeba bedzie komus naublizac dalej jazda moi ulubieni nieudacznicy
~jur 11-05-2013 7:55
Z tego co się mogę domyślać to chyba to chyba nie zasługa pana PREZESA a tylko zwykłych szarych pracowników którzy te soczewki do okularków dziecięcych wyprodukowali i to właśnie im powinny należeć się podziękowania to jest właśnie dla nich te wyróżnienie
~Anika 11-05-2013 9:07
jur, co to gadasz? ;) Chyba prezes decyduje czy soczewki sprzedać czy rozdać? Pracownicy ich za darmo ze swoich materiałów ich nie robili. Gratulacje dla firmy i dla pomysłodawcy za wspaniałą akcje!
~:) 11-05-2013 9:59
Chyba z tego co wiem to jak zwykle Jelonka ma stare dane już firma nie nazywa się Jeleniogórskie Zakłady optyczne tylko JZO. Wypadało by się douczyć.
~romi 11-05-2013 11:08
Akcja ok pod warunkiem że badania będą dokładne . Na dwoje moich dzieci wyniki były nie do przyjęcia po zbadaniu u innego okulisty jedno dziecko nie wymaga okularów a u drugiego tylko nie wielka wada 0,5 to nie 1,5. Pomagamy dzieciom czy JZO.
~ 11-05-2013 17:58
-do romi - Ale to juz nie wina JZO lecz lekarza, który te dzieci bada. Moja córka też dostała receptę na okulary od pani okulistki, a okazało się, że tych okularów WCALE nie potrzebuje. Potwierdziło to 3 (trzech) niezależnych okulistów. Szkoda pieniędzy na taką akcję!
~ 11-05-2013 20:59
No a jak to wrot-ek nie był najlepszy.
~jur 12-05-2013 8:26
do anka ja dobrze gadam bo gdyby nie pracownicy to pan prezes nie miałby o czym decydować a te soczewki to chyba nie z materiałów prezesa
~brawo JZO! 12-05-2013 11:11
ladnie, gratulacje. z tego co wiadomo to firma Radnego Wrotniewskiego? mam propozycje abysmy my podziekowali przy okazji za wszelkie dobro, ktore dal naszej Jeleniej Gorze pan prezydent Marcin Zawila. Bardzo go cenie i uwazam, ze trzeba pana prezydenta Zawile pochwalic za rozbudowe i podniesienie rangi Jeleniej Gory.
~@~brawo JZO! 12-05-2013 12:35
człowieku, poszukaj troche w internecie i dowiedz się zanim zaczniesz pisać głupoty. JZO to nie jest firma Leszka W. - on jest jej pracownikiem.
~do jur 13-05-2013 7:11
Gdyby nie prezes i jego decyzje to nie było by pracowników ani soczewek. Prezes potrzebuje pracowników a pracownicy prezesa. A różnica jest taka że na zwykłe stanowiska każdy z nas się na uczy a prowadzić tak duży zakład nie wielu z nas by potrafiło choć każdemu się zdaje że co to za praca każdy może być prezesem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group