Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3106
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: JZO docenione za ratowanie wzroku dzieciom i młodzieży oraz pomoc najuboższym

Sobota, 11 maja 2013, 6:37
Aktualizacja: Niedziela, 12 maja 2013, 7:21
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: JZO docenione za ratowanie wzroku dzieciom i młodzieży oraz pomoc najuboższym
Fot. –
Medal pamiątkowy Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole został wczoraj (10.09) wręczony Jeleniogórskim Zakładom Optycznym w ich siedzibie firmy za wieloletnią współpracę ze szkołami w zakresie profilaktyki i korekty wzroku oraz za systematyczną pomoc uczniom ubogim i placówkom w wyposażeniu w pomoce dydaktyczne. W całej Polsce takie wyróżnienie otrzymali dotychczas nieliczni.

Jeleniogórskie Zakłady Optyczne od 2003 roku realizują akcję „Ratujmy dzieciom wzrok”, w której prowadzą zarówno bezpłatne profilaktyczne badania dzieci, jak też finansują lub dofinansowują zakup okularów i soczewek. Objęci są nim uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów. Od roku 2003 przebadano ponad 28 tysięcy uczniów i wystawiono 3,5 tysiące recept.

Akcja jest realizowana wspólnie z samorządami miast: Jelenia Góra, Kowary, Zgierz oraz gminami powiatu jeleniogórskiego i Rotary Club z Jeleniej Góry. We wczorajszym przekazaniu medalu uczestniczył m.in. naczelnik wydziału oświaty UM w Jeleniej Górze, Paweł Domagała oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

- Jeleniogórskie Zakłady Optyczne należą do tych nielicznych firm w Polsce, które tak intensywnie współpracują ze szkołami nie tylko w Jeleniej Górze, ale również na terenie całego Dolnego Śląska – mówił Waldemar Motyka sekretarz Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. - Jest to współpraca, która daje ogromne efekty. Medal pamiątkowy Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole jest przyznawany za długoletnią działalność na rzecz oświaty. Dotychczas otrzymali go nieliczni z województwa dolnośląskiego. Trzeba dodać, że współpracujemy jeszcze z innymi zakładami z Jeleniej Góry, w tym np. z Simetem i życzylibyśmy sobie większej liczby takich partnerów – dodał Waldemar Motyka.

Mimo tak szerokich działań prowadzonych przez JZO, prezes zakładów optycznych był kompletnie zaskoczony wyróżnieniem.

- Zupełnie nie spodziewałem się tego medalu – mówił Mirosław Nowak, prezes Jeleniogórskich Zakładów Optycznych. - Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, ale nasze działania są działaniami naturalnymi, które prowadzimy od wielu lat i dla nas nie są niczym nadzwyczajnym. „Ratujmy dzieciom wzrok” to akcja wpisana w DNA naszej firmy, kluczowa część naszej działalności. Ochrona wzroku jest dla nas priorytetem. To, jak widzą dzieci, wpływa na to, jak rozwijają się w przyszłości i jakie trudności lub ułatwienia mogą mieć w dalszym życiu. Chcemy te działania kontynuować i nadal to dobre widzenie wśród dzieci wspierać – dodał prezes Mirosław Nowak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group