Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7850
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Już kupisz bilety MZK przez komórkę

Wtorek, 25 września 2012, 6:37
Aktualizacja: Środa, 26 września 2012, 8:12
Autor: Angela
Jelenia Góra: Już kupisz bilety MZK przez komórkę
Fot. Archiwum
Pasażerowie komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze mogą już kupować bilety przez telefon komórkowy za pomocą programu SkyCash. Pierwszy bilet jest za darmo. Warunkiem skorzystania z usługi jest posiadanie w telefonie połączenia z Internetem. – To bardzo wygodny sposób, który funkcjonuje w wielu miastach w Polsce – w tym w Łodzi, Wrocławiu czy Warszawie – i cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Adam Krypel, dyrektor ds. technicznych firmy Sky Cash.

SkyCash to program, który umożliwia nie tylko zakup biletów MZK w Jeleniej Górze, ale również w innych miastach, a ponadto m.in. opłacenie parkingu we Wrocławiu, kupienie książki czy MP3. Można z niego korzystać 24 godziny na dobę.

- Dzięki Sky Cash nie musimy szukać kiosku, drobnych pieniędzy czy obawiać się, że zostaniemy przyłapani na jeździe na gapę i zapłacimy karę – wymienia korzyści Adam Krypel, dyrektor ds. technicznych firmy Sky Cash.

W Jeleniej Górze dostępne są bilety jednorazowe jednokrotnego kasowania, obowiązujące na liniach normalnych, pospiesznych lub nocnych, w wybranej strefie opłat. Co istotne, ich ceny są takie same, jak w kiosku. Żeby móc kupować bilety za pomocą SkyCash, wystarczy pobrać i zainstalować na komórce bezpłatną aplikację. Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com albo wysyłając pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Następne kroki to rejestracja w systemie i zasilenie konta SkyCash środkami pieniężnymi. Sama procedura zakupu biletów przez komórkę jest bardzo intuicyjna i zajmuje średnio od kilku do kilkunastu sekund.

- Wystarczy uruchomić aplikację SkyCash, wybrać rodzaj biletu, a następnie wpisać numer boczny pojazdu i określić liczbę biletów. Transakcja zostanie zrealizowana bezpośrednio po zatwierdzeniu jej indywidualnym kodem PIN. Podczas kontroli należy natomiast wejść do zakładki „Kontrola biletów” i okazać kontrolerowi ekran komórki z zakupionym biletem – tłumaczy - Adam Krypel. - „Elektroniczną portmonetkę SkyCash” doładowujemy standardowym przelewem bankowym lub korzystając z funkcji przelewu natychmiastowego na www.skycash.com. Do systemu można też podłączyć kartę Visa lub MasterCard, dzięki czemu zasilanie odbywa się bezpośrednio z telefonu, bez konieczności przelewania środków z banku - dodaje dyrektor Sky Cash.

Zdaniem Huberta Papaja, zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, wprowadzenie przez jeleniogórską spółkę MZK możliwości zakupu biletu przez telefon, to ogromny krok w nowoczesność.

- Nie liczymy na to, że z tego systemu zaczną korzystać wszyscy pasażerowie. Zdajemy sobie sprawę, że na początku będą to uczniowie i studenci oraz ludzie młodzi, ale z czasem system będzie coraz bardziej popularny – mówił wiceszef Jeleniej Góry Hubert Papaj.

Marek Woźniak, prezes MZK podkreślał, że spółka za wdrożenie systemu nie zapłaciła ani złotówki.

- Nic nas to nie kosztowało, a z pewnością jest to spore unowocześnienie naszych usług i duża wygoda dla tych, którzy spróbują z tego skorzystać – mówił prezes MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1195
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group