Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3674
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jutro sesja. Jerzy Lenard nowym szefem rady miejskiej?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 grudnia 2010, 8:21
Aktualizacja: Czwartek, 16 grudnia 2010, 7:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Po raz trzeci zbiorą się jutro w ratuszu radni jeleniogórskiej rady miejskiej. Porządek obrad przewiduje, miedzy innymi, odwołanie obecnego przewodniczącego i wybór nowego.

Hubert Papaj przejdzie do historii jako najkrócej sprawujący funkcję przewodniczącego rady miejskiej. Został wybrany 3 grudnia, a już po niespełna po 13 dniach zostanie odwołany. Powód: prezydent Marcin Zawiła powołał H. Papaja na stanowisko swojego zastępcy. Podobny etat zaproponował Zofii Czernow.

Pracy w urzędzie nie można łączyć ze sprawowaniem mandatu radnego, stąd wspomniani rajcy opuszczą szeregi rady, a zastąpią ich sąsiedzi z list wyborczych, którzy na dostali największą ilość głosów. Zarówno H. Papaj jak i Z. Czernow startowali z jednej listy, więc skład rady uzupełnią kandydaci z tego samego okręgu. Po podjęciu przez radę uchwały o wygaśnięciu mandatów dwojga rajców, radnymi zostaną adwokat Janusz Grodziński oraz związany z Sobieszowem Janusz Wojtas. Wiele wskazuje na to, że dotychczasowy zastępca prezydenta ds., między innymi, gospodarki komunalnej Jerzy Lenard, zastąpi Huberta Papaja na fotelu szefa rady miejskiej.

Na jutrzejszej sesji poznamy także nowe komisje stałe oraz ich skład osobowy. Przewidziano także wybór trzeciego zastępcy przewodniczącego rady. Posiedzenie zaczyna się 16 grudnia (czwartek) o godz. 10 w ratuszu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~son 15-12-2010 9:05
i co z tego ?tak nic nie zrobi ul:Pod Chojnikiem czeka juz jest lod nie woda
~Obywatel 15-12-2010 10:11
Heh kolejne rządy chaosu.
WiemLepiej 15-12-2010 10:18
Kolejny raz, Panie i Panowie z SLD poza "władzą" Super, jeszcze parę lat i może znikną z życia publicznego miasta. Jestem wdzięczny Panu Prezydentowi, że nie wcisnął ich gdzieś. Super, że nasi mieszkańcy dali tak wielki mandat zaufania PO. JELENIA GÓRA!!!!!!!!!!!!!!!!
~chcę znać 15-12-2010 10:38
A Żmijewską - sekretarza miasta kiedy odwołują.
~@kawa 15-12-2010 10:38
ciekawe czy zdecyduje sie rada na wybor wice przewodniczacego z grona pań ktore w poprzednim głosowaniu nie uzyskały aprobaty radnych, byłoby to śmieszno gdyba tak było.Pani Mara szczególnie ma parcie i oparcie we wszystkich partiacvh ktore przeszła zostaje jej tylko pis no i lpr.Z ta pania to tak jak z Macierewiczem ktorego pis probowało kilkakrotnie upchnąc na roznych stanowiskach sejmowych i nic z tego nie wyszło.A ~WiemLepiej to jakaś beznadzieja histeryczna , a moze on zniknie prędzej niż to ugrupowanie - ktore nie jest z mojej beczki- ale takiej nienawiści ani zawiści nie posiadam.!!!
~z ostu na os 15-12-2010 10:46
Wystawianie Ragiel na funkcje w radzie to kompromitacja. Co to za osobowości które przeskakują z jednej grupki politycznej do drugiej a w tym przypadku trzeciej, czwartej..............itd.PO nie rób tego.
~b.l. 15-12-2010 10:50
Pani Czernow na SKRBNIKA ona wie jak robi sie przekrety i rozwala zakłady. Panie Zawiła tak trzymac.
~znajoma jana 15-12-2010 11:44
z tego co wiem, to janusz ma na nazwisko Grodziński a niie Grodzieński :-)
~nemo 15-12-2010 13:10
do b.l. - jesli masz jakieś PRAWDZIWE informacje trzeba zawiadomic prokurature - masz taki OBOWIĄZEK !!! :) a jesli nie - to po co rozpowszechniasz kłamstwa ? :P
~patrzałek 15-12-2010 13:57
Pani Ragiel już była wszędzie. Zaczęła od SLD.
WiemLepiej 15-12-2010 14:55
Pani Czernow. Już to pisałem. Proszę znaleźć trochę czasu i pokazać przed sądem takim jak b.l. , co oznacza odpowiedzialność za słowa. Sam się zastanawiam czy jako mieszkaniec nie powinienem tego zrobić.
~ferdek 15-12-2010 14:56
po rozpoczęciu władzy przez Obrębalskiego, pani sekretarz zadecydowała zwolnienia naczelników i pracowników Urzędu, może czas aby i teraz kiedy jest zmiana Prezydenta pani sekretarz na własnej skórze odczuła problemy związane ze zwolnieniem, należałoby zwolnić ,czas najwyższy , niech i sekretarz zakosztuje chleba jako bezrobotna nie za 10.000 tys. miesięcznie ale za dużo, dużo mniej, bardzo sobie i Jeleniogórzanom tego życzę na Święta
~Bezrobotny 15-12-2010 15:56
Przestancie narzekać!Trzeba uczestniczyć w wyborach.Mamy kolejne cztery lata wycięte z życiorysu.Zośkę z Banku posuneli,Aniluks niedługo rozbiorą i postawią nowy markiet.Teraz Zocha będzie szpecem od komunalki czyli nic się nie zmieni ,dalej nieudolny Wopdnik,ZGL-e,MPGK BĘDĄ SIĘ MIAŁY DOBRZE.Na wiosnę kolejna podwyżka wody.I tak dalej trzymajcie mieszkańcy starą cwaną gwardię to pójdziecie boso do Urzędu Pracy po zasiłki.
~rencista 15-12-2010 16:05
Od jakiegoś czasu na forum, czytam niepochlebne opinię na temat pani Z.Czernow. Osobiście nie znam tej pani, ale myślę sobie w dobie demokracji, jeśli rzeczywiście , ktoś ma niezbite dowody, to powinien to zgłosić odpowiednim służbą. Ponadto jeśli wina jest nieudowodniona, to nie można wypisywać głupot tylko dlatego, że jedna pani powiedziała coś drugiej, tak powstaje plotka i niesłuszne pomówienia. Niektórzy wychodzą z założenia, że na takim forum działają anonimowo i czy to jest prawdą czy nie (jeśli kogoś nie lubią lub są zazdrośni ) to wypisują co im ślina na język przyniesie tylko po to, aby komuś zaszkodzić. Do nich dołączają następni, aby pokazać, że przecież nie są gorsi w krytykowaniu i w taki sposób nieświadomie kogoś poniżamy.
~do 15;56 15-12-2010 16:19
Nigdzie jeszcze nie zamieszczono, za co ta pani będzie odpowiadać,czyżby znów niesprawdzona plotka ? A jak się okaże, że będzie odpowiadać za całkiem inne dzieciny jak wtedy będziesz wyglądał? Oczywiście, ty piszesz anonimowo i nie boisz się ośmieszenia.Myślę sobie, wybory dopiero co się skończyły, niech nowy prezydent ma czas, aby wszystko poukładać i dobrać sobie współpracowników, tak by mógł realizować przedwyborcze obietnice.
~ 15-12-2010 16:43
Zoska, wal do sadu. Daj popalic tym pisarzom.
~Kubicusss 15-12-2010 17:24
ale z czym do sądu z prawdą wystarczy popatrzeć na anilux:)
~Wilk 15-12-2010 18:01
Hej Kolęda Kolę da !
~nowy jelonek 15-12-2010 18:36
no to dodam coś od siebie, nie znam Pani Zosi ale znam masę osób które miały z Nią do czynienia, z którymi współpracowała albo kierowała i jeszcze dobrego słowa o Niej nie słyszałem.
kazimierzp 15-12-2010 19:00
@ferdek! Gdybyś znał uprawnienia jakie ma sekretarz gminy to byś nie pisał, że Sekretarz Miasta zwolniła naczelników i pracowników urzędu! To była decyzja Prezydenta Miasta Marka Obrębalskiego! Do innych k...nizmów pisanych przez niedowartościowanych przegranych w ostatnich wyborach nie będę się odnosił, bo po co! Oni wynikiem ostatnich wyborów wystarczająco zostali przez mieszkańców miasta pokarani!
~Mój błąd... 15-12-2010 19:28
Mój błąd polega na tym, że nie zagłosowałam razem z koleżankami z pracy i sąsiadami na Prystroma. Gdybym wiedziała, ze Czernow, będzie zastępcą Zawiły w życiu bym na niego nie agitowała. Jest mi strasznie wstyd, że za moją sprawą jesteśmy umoczeni na kolejne cztery lata. A swoją drogą, czemu Zawiła nie powiedział przed wyborami że Czernow będzie jego prawą reką? PO oszukała nas kolejny raz. NAjpierw z Obrębalskim, a teraz Zawiła i jego stara klika.
kazimierzp 15-12-2010 19:42
Do wszystkich! Czytać prasę, internet ze zrozumieniem! Nie jestem członkiem Platformy Obywatelskiej! Jestem przeciwnikiem wyborów na listy partyjne! Ale od samego początku podania zamiaru startu na Prezydenta Miasta przez Marcina Zawiłę wiedziałem na podstawie enuncjacji prasowych, że na jednego ze swoich zastępców Marcin Zawiła powoła Zofię Czernow! Głosowałem na osoby które znam i wiem że będą dobrze pełnić swą powierzoną przez wyborców funkcję. Tak się składa, że startowali z list PO, ale którąś z list musiałem wybrać! Bo wybory zgodne z ordynacją były na listy, ze wskazaniem na... Nawet listy "wspólnego miasta" Roberta Prystroma, listy "razem dla Jeleniej Góry" Marka Obrebalskiego były listami quasi partyjnymi! Bo taka jest ordynacja, takie jest prawo! Dlatego nie głosowałem na innych kandydatów w moim okręgu bo wiedziałem, że głosując na "ixińskiego" głosowałbym na listę partii która nie znoszę! Na listach każdej grupy politycznej i społecznej były wspaniałe osoby, ale musia
~do rencisty 15-12-2010 19:59
skoro tyle negatywnych opinii jest nt. Zofii Czernow, to coś w tym musi być. Proponuję poznać tą panią i jej odruchy i obyczaje...
~s. 15-12-2010 20:12
Zastanawiam się kiedy władza zajmnie właściwą jej rolę, służebną w stosunku do społeczeństwa.
~do kazimierz 15-12-2010 20:13
Panie Kazimierzu P. panu też wyborcy już podziękowali, jeśli mnie pamięć nie myli to bodajże w przedostatnich wyborach samorządowych, więc może starczy już z tym wymądrzaniem się. Wtedy też jeśli mnie pamięć nie myli chyba pan bardzo chwalił nowo wybranego prezydenta Marka O. mimo, iż wraz z panią Zofią nie trafił pan na listy wyborcze PO.Teraz rozumiem będzie Pan chwalił panią Zofię i pana Marcina. No cóż nie jestem i nie będę zaskoczony, jeśli nadal pracuje pan w urzędzie. A tak na marginesie, nie musi Pan mi zaraz pisać, że piszę anonimowo itd bo to pana wybór, że podpisuje się Pan pod swoimi postami.
~do Mój błąd 15-12-2010 20:21
Szanowna Pani! Toż to Prystrom oddał poparcie Zawile przyczyniając się walnie do jego wygranej. Czy nie jest tak, że Prystromowi Zofia Czernow zawdzęcza stołek wiceprezydenta? :)
kazimierzp 15-12-2010 20:26
Od czasu zniknięcia ze sceny politycznej Unii Wolności (historycy to kiedyś ocenią i określą) nie czuję się związany z jakąkolwiek partią! Lubię i szanuję ludzi: Tadeusza Lewandowskiego (dzisiaj PiS), Marcina Zawiłę (teraz PO), Józefa Sarzyńskiego (teraz SLD). Jestem pod wrażeniem od 1990 roku Zofii Czernow. Bardzo szanuję, choć wiele razy się nie zgadzałem z osobą Jerzego Szmajdzińskiego. Kocham pamięć jednego z najwspanialszych członków Solidarności Stanisława Kostki z Lubania. Cieszę się, że nie ma już komuny i że możemy spierać się o sprawy które leżą nam na sercu! Mam jeszcze parę lat do emerytury i gdyby co, to należy mi się pomostowa! Mam w nosie co inni o mnie myślą! Ja o nich wszystkich myślę dobrze, choć się z wieloma nie zgadzam!!! Kazimierz Piotrowski
~do kazimierz 15-12-2010 21:20
Panie Kazimierzu P. panu też wyborcy już podziękowali, jeśli mnie pamięć nie myli to bodajże w przedostatnich wyborach samorządowych, więc może starczy już z tym wymądrzaniem się. Wtedy też jeśli mnie pamięć nie myli chyba pan bardzo chwalił nowo wybranego prezydenta Marka O. mimo, iż wraz z panią Zofią nie trafił pan na listy wyborcze PO.Teraz rozumiem będzie Pan chwalił panią Zofię i pana Marcina. No cóż nie jestem i nie będę zaskoczony, jeśli nadal pracuje pan w urzędzie. A tak na marginesie, nie musi Pan mi zaraz pisać, że piszę anonimowo itd bo to pana wybór, że podpisuje się Pan pod swoimi postami.
~~JG 15-12-2010 21:50
Lenard dziś jest wielce poszkodowany, a pamiętacie ile Obrębalski zebrał od PO jak go powołał! To się mu za to zrewanżował namawiając do wyboru Zawiły! Z małych nikt nie jest w stanie zrobić wielkich!!!
~rencista 15-12-2010 22:08
do 19:59 Rzeczywiście nie poznałem tej pani osobiście i dlatego wstrzymuję się z osądzam. Ponadto, w drugiej turze głosowałem na pana M.Zawiłę i jeśli dałem mu w ten sposób kredyt zaufania to myślę, że ma on prawo dobierać sobie współpracowników takich, z którymi będzie mu najlepiej wypełniać przedwyborcze obietnice. Dziś poczekajmy z osądami, jeszcze tak na dobre nie zaczął rządzić a już krytyka. Za 4 lata rozliczymy go z tego co zrobił.A tak na marginesie pomysł powołania kobiety i młodego człowieka na zastępców, uważam za trafiony.
~oooo 15-12-2010 23:00
czernow na zastepce.zawiła tym ruchem strzelił sobie w stope
~m13 15-12-2010 23:08
kazimierz.p w ostatnich wyborach startowal z listy obywatelskiej a nie partyjnej gdzie o glosy duzo trydniej ,jak widac z tej samej listy wtedy nie dostal sie do rady np. pan andrzej grochala mimo dobrego wyniku a obecnie z listy po bez najmniejszego problemu ,gdyby byly okregi jednomandatowe to pewnie w radzie bysmy nie zobaczyli ponad połowy partyjnych radnych zarówno z pierwszych miejsc PO jak i PISu
~RIPOSTA 15-12-2010 23:17
PAN ZAWILA WIDAĆ, ODGRUZOWUJE STARE PARTYJNE WYZNANIA TYLKO JA I KOLEDZY LUB ICH DZIECI, I NIE DZIWCIE SIĘ ŻE JEDEN CIĄGNIE DRUGIEGO ZA DUŻO O SOBIE WIEDZĄ CO PÓJDZIE JEDEN NA DRUGIEGO DO PROKURATOROSTWA ZEZNAWAĆ ? CHYBA NIE . ŻENADA TE WASZE POSTY,ZOBACZCIE JAKIE PRZEKRĘTY SĄ NA PALIWACH I ZAKUPIE TOWARÓW W FIRMIE MIEJSKIEJ MPGK I CO I KAŻDY Z TYM ŻYJE BO MU TAK DOŻE TU OŚNIEŻA TU OGRÓDEK ZROBIĄ ,A PAN KASZTELAN ZASIEDZIAŁ SIĘ NA KUPĘ LAT, A BYM ZAPOMNIAŁ NAWET Z ŻONKI ZROBILI PANIĄ DYREKTOR BEZ SZKOŁY W RZEMIOSŁACH WSTYD I CHAN BA PANIE PREZYDENCIE,JAK I BYŁY TAK I OBECNY
~ 16-12-2010 0:39
on?????????????????? masakra. z roku na rok coraz gorzej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group