Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 8069
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Jestem nad ziemią” ucznia SP7 podwójnie nagrodzony

Piątek, 7 lutego 2014, 8:49
Aktualizacja: 8:51
Autor: Manu
Jelenia Góra: „Jestem nad ziemią” ucznia SP7 podwójnie nagrodzony
Fot. BM
Piotr Kałuża ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze za wiersz pt. „Jestem nad ziemią” otrzymał drugie miejsce w jubileuszowej piętnastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko–Plastycznego „Pudełko moich marzeń” w Zduńskiej Woli. Ten dziecięcy tekst uplasował się także na trzecim miejscu w XIII Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Literackiej “Kominkalia” w Stargardzie Szczecińskim.

- Interesuję się też sportem, zwłaszcza narciarstwem, trenować zacząłem od niedawna. Lubię również inne zajęcia dodatkowe np. basen – opowiada Piotr Kałuża, uczeń jeleniogórskiej „Siódemki”.

Jego pracę w Zduńskiej Woli wybrała komisja, w której zasiedli m.in. zrzeszeni poeci: Lilla Latus i Tadeusz Zawadowski. Pierwszego miejsca nie przyznano. Wiersz Piotra został nadesłany jednocześnie na trzynastą edycję “Kominkalii” w Stargardzie Szczecińskim, gdzie z kolei znalazł się na miejscu trzecim.

Piotr Kałuża już zgromadził na swoim koncie liczne sukcesy w innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. Wśród zdobytych nagród jest nagroda główna Grand Prix w drugiej edycji konkursu „Tam gdzie ja, tam moja flaga” w Kamiennej Górze, wyróżnienie w XIII edycji międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moje marzenia: małe i duże żagle na morzach i oceanach” w Szczecinie oraz wyróżnienie w konkursie plastycznym „Mój niezwykły świat” w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Jego rysunek został wytypowany również do wystawy 8. ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Inspirowane poezją” w Toruniu.

Do tymczasowych osiągnięć Piotra (wraz ze szkolną grupą teatralną) należy także wyróżnienie w dwunastej edycji Dolnośląskiego Integracyjnego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Kobierzycach za spektakl „Karuzela, czyli zabawa w dorosłych”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
1164
Dobry pomysł
51%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zdradzają tajemnice... Kajzerka to surowa mąka w kształcie bułki
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Kolizja z radiowozem
 
Aktualności
Kryształowy weekend w Piechowicach – wspomnień czar
 
Karkonosze
Karkonoskie wodospady Kamieńczyka i Szklarki na podium
 
112
Urzędowy samochód miał wypadek
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group