Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10692
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Jest szefowa ZGK

Czwartek, 20 sierpnia 2020, 7:02
Aktualizacja: Sobota, 22 sierpnia 2020, 7:00
Autor: WAC
Powiat: Jest szefowa ZGK
Fot. użyczone
Zakończył się okres bezkrólewia z zarządzie Związku Gmin Karkonoskich. Przewodniczącą tego gremium, składającego się w wójtów i burmistrzów gmin wchodzących w skład związku, została burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska.

Wakat na fotelu przewodniczącego zarządu ZGK powstał po tym, jak z tej funkcji zrezygnował wójt Mysłakowic Michał Orman. W tym okresie pracami ZGK kierował wiceprzewodniczący - burmistrz Karpacza Radosław Jęcek, który w dalszym ciągu będzie pełnił tę funkcję.

Poza wymienionymi w zarządzie ZGK zasiadają: Michał Orman – wójt gminy Mysłakowice, Edward Dudek – wójt gminy Jeżów Sudecki, Jacek Kubielski – burmistrz miasta Piechowice, Tomasz Szewczyk – zastępca wójta gminy Podgórzyn i Mirosław Graf – burmistrz miasta Szklarska Poręba.

| Najważniejsze zadanie, jakie czeka w najbliższym czasie ZGK to uregulowanie sytuacji w Karkonoskim Centrum Gospodarki Odpadami - mówi E. Zakrzewska. - Właśnie występujemy z aneksem do umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie zakupu nowych urządzeń na składowisko w Kostrzycy. Musimy zrobić wszystko, aby funkcjonowało ono jak najdłużej i aby składować tam tylko tyle odpadów ile jest konieczne, a resztę odzyskiwać. Stawiamy także mocno na edukację ekologiczną nastawioną na krzewienie nawyku segregacji odpadów - informuje.

Twoja reakcja na artykuł?

21
32%
Cieszy
10
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
3%
Złości
31
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group