Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6852
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jest „Raport o stanie Województwa Dolnośląskiego” – warto się zapoznać (komunikat)

Piątek, 5 czerwca 2020, 11:34
Aktualizacja: Sobota, 6 czerwca 2020, 5:52
Autor: BP UMWD
Region: Jest „Raport o stanie Województwa Dolnośląskiego” – warto się zapoznać (komunikat)
Fot. Archiwum
Szanowni Państwo, w imieniu marszałka Cezarego Przybylskiego zapraszamy do zapoznania się z „Raportem o stanie Województwa Dolnośląskiego” – dokumentem, który podsumowuje pracę samorządu województwa oraz podległych mu instytucji w ubiegłym roku. Raport jest opracowaniem kluczowym w kontekście planowania dalszego rozwoju regionu.

Debata o stanie województwa odbędzie się podczas sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego 25 czerwca 2020 r., do lektury dokumentu zapraszamy jednak już dziś. Raport dostępny jest tutaj: http://bip.umwd.dolnyslask.pl/dokument,iddok,53784,idmp,215,r,r

W sejmikowej debacie nad „Raportem o stanie Województwa Dolnośląskiego” mogą uczestniczyć mieszkańcy regionu. Każdy, kto chciałby skorzystać z tej możliwości zobowiązany jest do złożenia do przewodniczącego sejmiku pisemne zgłoszenie, poparte podpisami 1000 osób (pkt. 7 art.34a Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa).

Sprawnie działające samorządy to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej Polski. To jak ważną rolę pełnią w naszym codziennym życiu przekonaliśmy się w ostatnich tygodniach, kiedy to na nasze – samorządowe – barki spadł ciężar pomocy szpitalom w walce z epidemią, czy wsparcie firm dotkniętych kryzysem – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Bardzo serdecznie zapraszam Dolnoślązaków do udziału w debacie nad Raportem o stanie województwa dolnośląskiego 2019. Aby zabrać głos podczas sesji Sejmiku należy złożyć wniosek z wymaganymi podpisami w Kancelarii Sejmiku, proszę pamiętać, że można to zrobić do 24 czerwca włącznie, w dniu sesji będzie już za późno. Zachęcam do udziału w sesji Sejmiku osobiście lub przez internet, na stronie sejmiku województwa jak zawsze dostępna będzie transmisja on-line – mówi Andrzej Jaroch, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group