Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8108
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jest pomoc dla bezrobotnych nauczycieli

Piątek, 23 maja 2014, 9:05
Aktualizacja: 9:08
Autor: Org
Region: Jest pomoc dla bezrobotnych nauczycieli
Fot. Organizator
Rusza nabór do bezpłatnego projektu dla bezrobotnych nauczycieli, realizowanego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu. Uczestnictwo w projekcie „Aktywizacja zawodowa pracowników sektora oświaty na dolnośląskim rynku pracy” jest bezpłatne!

Projekt jest skierowany do pracujących kiedyś lub zamieszkujących na terenie województwa dolnośląskiego pracowników sektora oświaty, którzy utracili pracę w sektorze oświaty po 31.12.2012r. (w tym osoby zatrudnione na czas określony/zastępstwo), przewidzianych do zwolnienia (znajdujących się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy lub stosunku służbowego lub poinformowanych przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia przez niego stosunku pracy lub stosunku służbowego) oraz zagrożonych zwolnieniem – zatrudnionych u pracodawców należących do sektora oświaty, którzy mogą pozostać bez zatrudnienia z powodu procesów związanych z likwidacją, przekształceniem placówki oświatowej.

Na jaką formę wsparcia mogą liczyć? Poradnictwo zawodowe (indywidualne i grupowe), szkolenia zawodowe, poradnictwo psychologiczne, szkolenia i doradztwo indywidualne, związane z zakładaniem działalności gospodarczej, dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej do 40 tys. zł, wsparcie pomostowe w okresie prowadzenia działalności gospodarczej (do 12 miesięcy), doradztwo biznesowe, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, jednorazowe dodatki relokacyjne na wsparcie uzyskania zatrudnienia poza miejscem zamieszkania, pośrednictwo pracy, staże i praktyki zawodowe oraz studia podyplomowe.

Chętni mogą się zgłaszać do biuro projektu: Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy Filia we Wrocławiu, al. Armii Krajowej 54, 50-541 Wrocław, pokój 10, tel. 71/ 39 74 170, 174, 177, e-mail: biuroprojektu@dwup.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.aktywizacja.dwup.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group