Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 7199
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Jest na sprzęt dla OSP

Piątek, 27 sierpnia 2021, 8:02
Autor: WAC
Powiat: Jest na sprzęt dla OSP
Fot. WFOŚiGW
Dotacja w łącznej wysokości ponad 1,6 miliona złotych trafi w tym roku do 217 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na Dolnym Śląsku. Pieniądze te zostały przyznane z puli „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

O to na co zostaną wydane środki z WFOŚiGW zdecydowali sami strażacy. We wnioskach o dotację zabiegali między innymi o pieniądze na zakup: agregatów, pilarek, motopomp, detektorów do pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku węgla, a także specjalistycznych ubrań. To sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń.

Na liście jednostek OSP, które otrzymały wsparcie są jednostki z powiatu karkonoskiego. Środki w wysokości do 20 tysięcy złotych zasilą między innymi budżety OSP w: Janowicach Wielkich, Jeżowie Sudeckim, Podgórzynie, Sosnówce, Rybnicy, Piechowicach, Miłkowie, Ścięgnach i Szklarskiej Porębie

To w ostatnich latach kolejne już wsparcie dla strażaków ochotników z naszego województwa - mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. - Dobrze wyposażeni ratownicy mogą bezpiecznie wykonywać swoje zadania, a to z kolei wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Mogliśmy się o tym przekonać w ostatnim czasie, gdy ochotnicy walczyli ze skutkami burz w naszym regionie.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
980
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group