Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6246
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jerzy Łużniak o przyjeździe pednolino

Sobota, 5 marca 2016, 8:33
Aktualizacja: Niedziela, 6 marca 2016, 8:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak o przyjeździe pednolino
Fot. Przemek Kaczałko
Już 29 kwietnia do Jeleniej Góry przyjedzie pierwszy pendolino. – Jest to bardzo ważna informacja dla nas, mieszkańców kotliny, ale tak samo dla mieszkańców Warszawy, bo tak szybko do Jeleniej Góry nie można było dojechać pociągiem – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Na prośbę PKP PLK Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze dostosował rozkład jazdy autobusów, aby podróżni nie utknęli na dworcu kolejowym w stolicy Karkonoszy oraz mieli czym się dostać na poranny odjazd pendolino.

To jest pierwszy etap. Chciałbym z tego miejsca podziękować (byłemu – red.) ministrowi Andrzejowi Maselowi, który kiedy po raz pierwszy przyjeżdżało pendolino na Dolny Śląsk, na dworcu we Wrocławiu zapytałem czy kiedyś się zdarzy, że przyjedzie do Jeleniej Góry odpowiedział, że jak zmodernizujemy tory to przyjedzie – wspominał wiceprezydent.

- Teraz przed nami jest drugi etap, który polega na tym, żeby pociągi jeżdżące do Jeleniej Góry nie wjeżdżały do centrum Wałbrzycha, żebyśmy nie tracili pół godziny czasu. Dlatego namawiamy wszystkie siły polityczne na to, żeby rozwiązania pokazane na konferencji w październiku zeszłego roku, znalazły swoich zwolenników i „lobbystów” - dodał zastępca Marcina Zawiły. Warto, żebyśmy się zjednoczyli i powalczyli o to – apeluje Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group