Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6567
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelonków trochę mniej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 września 2020, 8:11
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. UM Jelenia Góra
Ubocznym, wprawdzie nie najważniejszym dla życia gospodarczego, skutkiem epidemii jest zawieszenie tworzenia „alei jelonków”, czyli fundowania przez instytucje i firmy niedużych figurek jelonków, które – w granicach miasta – mogłyby tworzyć oryginalny szlak spacerowy.

Z różnych powodów, głównie ekonomicznych, z planowanego na rok 2020 „stada” stanęły dwa, wystawione nieco wcześniej, w pierwszej fazie przedsięwzięcia. „Rajcuś” przy Ratuszu i „Ekonomek”, przed wejściem do głównego obiektu Uniwersytetu Ekonomicznego.

Miały stanąć kolejne – przy Książnicy, Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przy Filharmonii i w innych miejscach, bo do programu zgłosiło się też kilka większych czy mniejszych zakładów pracy. Trzeba mieć nadzieję, że staną w przyszłym roku, zdecydowanie pewniej, niż w „pandemicznym” 2020, bo i dla mieszkańców, i dla przyjezdnych te figurki stanowią sporą atrakcję.

Niezależnie od problemów warto sobie zdawać sprawę, że populacja pomników z jeleniami sukcesywnie rośnie i nie dotyczy wyłącznie wspomnianej „alei”. Jednym z mniej znanych jest jelonek na skwerze przy jednym z wejść do Parku Zdrojowego. Ten akurat leży, bo nawiązuje do herbu naszego partnerskiego miasta we Włoszech – Cervi.

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
3
15%
Hahaha
2
10%
Nudzi
3
15%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Ewerdinka 23-09-2020 9:10
Jeśli chcecie mieć więcej turystów na mieście to ogarnijcie temat wzgórz na terenie Jeleniej Góry. Wzgórze Partyzantów, Parkowa, Paulinum, Wandy, Wzgórze Grota Roweckiego i Abruzja. Na wszystkich wymienionych wzgórzach były alejki parkowe, zagospodarowane stawy, punkty widokowe, miejsca odpoczynku, kamienne atrakcje, jedyne w Polsce zachowane naturalne skocznie narciarskie. Te wszystkie atrakcje jeszcze istnieją i są poukrywane po okolicznych wzgórzach. Niestety to wszystko jest pozarastane chwastami, samosiejkami młodymi drzewami. Jak można zauważyć miasto, urzędnicy są słabo zainteresowani rozwojem turystycznym na mieście, a są to atrakcje jeszcze bardziej ciekawsze niż stawianie w mieście tych jelonków.
~Tak 23-09-2020 9:19
Prawda
~seteczka 23-09-2020 9:28
Kolejny temat , który nie wypalił w tym mieście. Nie musimy się martwić bo to norma jest przecież. A tak szczerze, to dlaczego zwalacie winę na koronawirusa? Czyżby przez koronaściemę nie mogła działać odlewnia? Czyżby przez koronaściemę nie można było wmurować jelonka? Żałosne . Miasto już ładnych kilka lat temu padło na jelenią paszczę i teraz to truchło robaki pożerają.
~natron 23-09-2020 10:18
do: ~seteczka (9:28)
Niezła ściema, korona wytłumaczeniem na wszystko, zwłaszcza na nieudolność włodarzy
~ 23-09-2020 11:06
Przez wirusa służba zdrowia padła , chorzy padają z braku opieki lekarskiej , wina wirusa
~ 23-09-2020 16:57
Na ch... komu te jelonki ,ludzie nie mają ci gara wsadzić ,a ci się nad jakimiś figurkami spuszczają
~Jak? 23-09-2020 17:52
2 sprawy: - ktoś zabrał się od tyłka strony. Powyższe figurki prowadzą przez szlak KTÓREGO NIE MA między atrakcjami turystycznymi KTÓRYCH NIE MA. Najpierw zadbajcie o atrakcje, połączcie je szlakiem a później bawcie się w figurki (jelenia to nie Wrocław!) - ktoś zabrał się za tworzenie podobizn jelenia bez nawet powierzchownego przestudiowania cech fizycznych osobników obu płci tego gatunku w różnych fazach ontogenetycznych. Nie wiem czym kierował się autor natchniony, ale i rajca i ekonom, mimo, iż nazwy mają (nie wiedzieć czemu) zdrobnione, są dorosłymi samcami ... A na takich nie wyglądają... No chyba, że mieszkamy w "Sarniej Górze". Brak logicznej konsekwencji w tym wszystkim. Przy zabawie w personifikacje umiejętne przenoszenie cech szczegółowych ma kluczowe znaczenie dla nie wytworzenia efektu końcowego mającego znamiona "potworkowatej fuszerki". Figurki do poprawy.
~wienio 23-09-2020 19:00
nie wyszło ze styropianowymi jelonkami, nie wyszło z odlewami, co w tym mieście wychodzi próżniakowi?
~` 24-09-2020 15:32
Sarni Dół taka tablica stoi na wjeździe i nic dziwnego. Małe miasto małe głowy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group