Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 10919
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelonków trochę mniej

Środa, 23 września 2020, 8:11
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Jelonków trochę mniej
Fot. UM Jelenia Góra
Ubocznym, wprawdzie nie najważniejszym dla życia gospodarczego, skutkiem epidemii jest zawieszenie tworzenia „alei jelonków”, czyli fundowania przez instytucje i firmy niedużych figurek jelonków, które – w granicach miasta – mogłyby tworzyć oryginalny szlak spacerowy.

Z różnych powodów, głównie ekonomicznych, z planowanego na rok 2020 „stada” stanęły dwa, wystawione nieco wcześniej, w pierwszej fazie przedsięwzięcia. „Rajcuś” przy Ratuszu i „Ekonomek”, przed wejściem do głównego obiektu Uniwersytetu Ekonomicznego.

Miały stanąć kolejne – przy Książnicy, Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przy Filharmonii i w innych miejscach, bo do programu zgłosiło się też kilka większych czy mniejszych zakładów pracy. Trzeba mieć nadzieję, że staną w przyszłym roku, zdecydowanie pewniej, niż w „pandemicznym” 2020, bo i dla mieszkańców, i dla przyjezdnych te figurki stanowią sporą atrakcję.

Niezależnie od problemów warto sobie zdawać sprawę, że populacja pomników z jeleniami sukcesywnie rośnie i nie dotyczy wyłącznie wspomnianej „alei”. Jednym z mniej znanych jest jelonek na skwerze przy jednym z wejść do Parku Zdrojowego. Ten akurat leży, bo nawiązuje do herbu naszego partnerskiego miasta we Włoszech – Cervi.

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
3
15%
Hahaha
2
10%
Nudzi
3
15%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
906
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group