Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6404
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelonek w herbie

Wtorek, 10 lipca 2018, 13:22
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2018, 14:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jelonek w herbie
Fot. Przemek Kaczałko
Piotr Hamowski – kierownik działu zieleni Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wykonał drugiego jelonka z prętów stalowych, który zdobi nasze miasto. Wczoraj (9.07) został przyspawany do elementów herbu, które czekały na wypełnienie przy ul. Konstytucji 3 Maja.

Kreatywny pracownik miejskiej spółki ma już na swoim koncie jednego jelonka, który najpierw w drodze głosowania mieszkańców trafił na ul. Konstytucji 3 Maja, ale gdy roślinność się tam nie przyjęła, został zdemontowany i po kolejnym głosowaniu zdecydowano, że zostanie na Placu Ratuszowym. Aby wypełnić lukę w herbie Piotr Hamowski wykonał kolejnego jelonka i nie są to jego jedyne prace, jakie mogą obserwować mieszkańcy i turyści. W parku przy ul. Głowackiego znajduje się smok, przy skrzyżowaniu ulicy Wolności z Aleją Wojska Polskiego stoi drewniany konik szachowy, a dalsze plany również ma ambitne.

- To było około 2 miesiące pracy. Konstrukcja wykonana jest z pręta stalowego, a otulina jest ze stalowej taśmy. Następnie całość poszła do cynkowania, malowania proszkowego i na koniec pokryta warstwą błyszczącą z brokatem - powiedział Piotr Hamowski, kierownik działu zieleni miejskiej MPGK, który po wakacjach zamierza wykonać trzy figury szachowe (goniec, król i pionek) z drewna, które znajdą się na Osiedlu XX-lecia. W dalszym ciągu artysta myśli też o wykonaniu wielkiego herbu Jeleniej Góry na południowym zboczu Góry Szybowcowej, ale to jeszcze kwestia uzgodnień z właścicielami i użytkownikami terenu (Gmina Jeżów Sudecki, Aeroklub Jeleniogórski).

Najprawdopodobniej herb przy ul. Konstytucji 3 Maja zostanie dodatkowo oświetlony, aby w nocy również był widoczny.

- Chcemy go oświetlić z góry lampami ledowymi, za pomocą ogniw fotowoltaicznych - zapowiada Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group