• Piątek, 24 stycznia 2020
  • Godz. 2:13
  • Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
  • Czytających: 4302
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jelfa wypowiedziała pracownikom układ zbiorowy. Będą zwolnienia?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 stycznia 2013, 7:29
Aktualizacja: Piątek, 4 stycznia 2013, 6:43
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Od stycznia br. jeleniogórski zakład farmaceutyczny Jelfa wypowiedział wszystkim pracownikom warunki pracy i płacy w umowach oraz układzie zbiorowym. – Po ostatnich zwolnieniach nie wiemy, czego mamy się spodziewać – mówią przerażeni pracownicy Jelfy.– Nie wiemy czy będą zwolnienia, czy tylko gorsze warunki w umowach – dodają. Prezes Jelfy uspokaja. – Prowadzimy negocjacje ze związkami i nie planujemy zwolnień – mówi.

Układ zbiorowy czyli porozumienie zawarte między pracodawcą a związkami zawodowymi, uzupełniające warunki pracy i płacy zawarte w umowach, w Jelfie jeszcze wypowiadany nie był. Został on podpisany w 1995 roku na czas nieokreślony. Od tego momentu był zmieniany i uzupełniany czterema protokołami. Ostatni z nich związki zawodowe podpisały 10 października 2006 roku, tuż przed przejęciem Jelfy przez Sanitas Polska. Obowiązywał on od 1 stycznia 2012 roku i gwarantował ciągłość zatrudnienia dzieląc pracowników na cztery grupy – od tej, która nie miała żadnej gwarancji zatrudnienia, do 10-letniej gwarancji.

- Każda firma ma prawo do wypowiedzenia takiego układu zbiorowego i to też uczyniliśmy zgodnie z prawem trzy miesiące przed końcem roku – mówi Marek Wójcikowski, prezes Jelfy. – Obecnie negocjujemy nowe warunki układu zbiorowego, jesteśmy już po pierwszych rozmowach ze związkami i radą pracowników – dodaje.

Antoni Grochowski, prezes OPZZ w Jelfie, jednego z trzech związków działających w Jelfie potwierdza, że w grudniu 2012 roku odbyło się pierwsze ze spotkań, na którym związki przedstawiły swoje propozycje. W najbliższym czasie odbędą się kolejne negocjacje. Kiedy one mają szansę się zakończyć? Tego ani prezes, ani przedstawiciele związków nie wiedzą.

- Może to potrwać kilka tygodni, ale też może trwać kilka miesięcy – mówi Antoni Grochowski.
Czemu mają służyć te zmiany, nie trudno się domyślić. – Wiadomo, że każdy pracodawca chce być jak najbliżej zobowiązań kodeksowych, a pracownicy negocjują dla siebie jak najlepsze warunki – mówi Marek Wójcikowski, prezes Jelfy.

Co może zniknąć z nowego układu zbiorowego? Nieoficjalnie mówi się o „jubileuszówkach” czy obligatoryjnych podwyżkach płac o wskaźnik inflacji. Żadna ze stron nie chce zdradzać szczegółów negocjacji.
Wielu pracowników uważa jednak, że to kolejny krok do zwolnień. Ich zdaniem kondycja firmy jest coraz słabsza.

- Dwa lata temu w Jelfie pracowało około 900 osób, teraz jest 600 - mówią pracownicy – Każdy teraz się pilnuje i nie wie, co będzie jutro. Są przeniesienia pracowników z jednego działu do drugiego. Widzimy, że z Jelfy wywożone są jakieś specjalistyczne maszyny. Słyszeliśmy też, że do zakładu mają być przywiezione inne urządzenia, które zastąpią ludzi przy pracy, co zresztą dzieje się już od lat – mówią pracownicy, którzy chcą pozostać anonimowi.

Prezes Marek Wójcikowski zaprzecza jednak, by w najbliższym czasie planowane były zwolnienia.

- Jelfa spodziewa się napływu nowych produktów i jako zakład wytwórczy będzie się rozwijał – zapewnia prezes Jelfy. – Nie planujemy w najbliższym czasie zwolnień. Nic nie wiem też o tym, by kondycja firmy była słabsza. Co do maszyn, rzeczywiście wydzierżawialiśmy je do Kowna, ale za każdym razem one wracały – dodaje.

O planach zwolnień nic nie słyszeli również przedstawiciele związków zawodowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (82) Dodaj komentarz

~ 3-01-2013 8:02
nie pociesze was pracownicy Jelfy - oni już dawno ten zakład przeznaczyli do zamknięcia czekają teraz tylko na odpowiedni moment - oni czyli kto? ano konkurencja która wykupiła Jelfę i doprowadza do coraz gorszej sytuacji, oczywiście wszystko dzieje się za pozwoleniem obecnych i wcześniejszych rządowych ..., którym od ponad 20 lat nie zależy na narodzie polskim
~sumienie 3-01-2013 8:21
Oby się żyło lepiej ! Tak ,ludzie bez pracy ,bida lizie a ONI się rozpisują o biskupie Tokarczuku,On wybudował 400 kościołów i co z tego mają ci na Podkarpaciu ,bide.
~... 3-01-2013 8:24
...dokładnie...Jelfa już od dawna jest przeznaczona na rzeż no i powoli podcina się gardło...
~`` 3-01-2013 8:49
Jak zwykle ZWIĄZKI zaspały tylko oczy mydlą ZAŁODZE !!!!
~piko 3-01-2013 9:02
głosujcie nadal na PO-by żyło się lepiej
~~ 3-01-2013 9:17
a potem Zawiła na spotkaniu z młodzieżą opowiada bajki, że JG to miasto z przyszłością i że powstają nowe m-ca pracy - żenada
CН.W.D.P. 3-01-2013 9:29
NARESZCIE!! DAWNO NIE BYŁO ZWOLNIEŃ... PRZEROST ZATRUDNIENIA WYSTĘPUJE JUŻ PONAD MIARĘ!! W KOŃCU SKOŃCZYŁO SIĘ KOLESIOSTWO...
~ausss 3-01-2013 9:34
ludzie jelfa już dawno na wymarciu ostatnie kremy maści dogorywają na półkach aptek... no ale tak to jest jak się sprzedaje firme,,,dziwie ze ze ma taką nazwe specjalnie nie zmieniają niech świat wie ze jakaś JELfa z Jeleniej to niebawem bankrut,,,
~xcz 3-01-2013 9:45
Jeleniogórzanie serdecznie dziękują PiSowi, będzie w końcu miejsce na kolejny market :)
~papi 3-01-2013 9:57
CH.W.D.P. MASZ RACJĘ!!!!!!! TYLKO Z CZEGO TY ŻYJESZ???????? PEWNIE Z KOMUNISTYCZNIE WYPRACOWANEJ RENTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~17sqandal 3-01-2013 10:30
.o to teraz okazja zwiazków zawodowych do pokazania < pazurków > ale czy te leniwe kocury aby jeszcze maja pazury
~JeleniaGóra1 3-01-2013 10:40
Szanowny Panie Prezydencie Za stan jeleniogórskiego szpitala Za podwyżki śmieciowe i wodne Za podwyżki w komunikacji miejskiej Za brak miejsc pracy i likwidację kolejnej firmy w Jeleniej Górze Za niedotrzymanie terminów w sprawie term cieplikich Za fatalną organizację czasu w okresie wakacyjnym Za wybudowanie galerii, które dzisiaj świecą pustkami Nie oddam na Pana głosu. Odliczam tylko, kiedy skończą się rządy nieudolnego prezydenta.
~dj 3-01-2013 10:42
jakoś mi ich nie żal , bez ukladów i pociotków o pracy tam można bylo pomarzyć.
~gh 3-01-2013 10:52
Dj i tak i nie znam przypadki, gdzie bez układów ludzie dostawali pracę i jak najbardziej po Lini zawodu. Mam pytanie co miasto zamierza robić, aby uchronić ten zakład przed upadkiem, co na to Zawiła, czy znowu umyje ręce jak Piłat??? Zonie swojej zapewnił zatrudnienie, sam ma zaklepane miejsce w bibliotece, a reszta mieszkańców gdzie ma mianowicie pracować????? Skoro wszystko na tym marnym zadupiu się tylko zamyka, a na te miejsca powstają fontanny i baseny do grzania pośladków w wodzie! Termy jeleniej góry nie zbawią ludzie potrzebują pracy, bez tego Zawilcze nie ma życia! Bez tego młodzież i dzieci nie mają przyszłości!
~ 3-01-2013 11:15
Kolejny krok w "pozyskiwaniu miejsc pracy,a tym samym porawie bytu ludzi. Wielkie brawa dla decydentow. Dzungla juz tuz,tuz. Piekne nadzieje lekka reka daje sie ludzom pracy. Bedzie kolelna okazja do szukania przez miasto ratunku w portfelach mieszkancow. Strach co bedzie za rok,dwa. Moze warto zmieniac sie juz w wikinga i szukac jakiejs przytulnej jamy w lesie? A ludzie z ratusza nie odpuszczaja swoich poborow i na tle rosnacej biedy zyja jak ksiazeta.
rymcycymcy 3-01-2013 11:21
03-01-2013 11:15 | ~ | ...przytulna jama, to brzmi nieźle ! ;) ...ale ja się pytam ...dlaczego w lesie ? :)
~Ciekawski 3-01-2013 11:23
Spółka Sanitas Polska ma kapitał zakładowy 5000zl i jest właścicielem Jelfy o kapitale zakładowym 27 316 160,00 PLN jak to możliwe że taki pryszcz wykupił tak dużą firmę i nie ma żadnych zabezpieczeń? W razie złego zażądzania Sanitas odpowie do wysokości tylko 5000PLN bo to spółka Zoo. To taki Ambergold który może zniszczyć spólki, które do niej należą praktycznie nie ponosząc za to odpowiedzialności.
~ 3-01-2013 11:26
Jak będzie sytuacja podbramkowa, to ludzie z Jelfy powinni wyjść ze strajkami na ulicę i pod ratusz, pod domem Zawiły domagać się od tego kłamcy, co, to mówi,że powstają w jeleniej górze nowe miejsca pracy, roboty i zasiłków i z materacami wbić się do muzeum jego żony na głodówki! To nasze miasto, walczmy o nie razem, bo inaczej złupią nas do końca! Trzeba odwołać prezydenta i krok po kroku lobbować dla dobra tego miasta i nas samych aby można było tu żyć. Zamiast Jelfy niech zamkną muzeum, na które się płaci kasę, a z tych pieniędzy wypłaci zasiłki dla matek z dziećmi np. Ludzie nie mają chleba a Zawiłowie muzea stawiają i remontują!
~Zdzich 3-01-2013 11:29
A więc zielona wyspa stała się faktem. Stajemy się skansenem nawet dla ruskich. A nasze wspaniałe TERMY, ale najważniejsze, że mają dyrektora z dobrym uposażeniem. I to jest Polska właśnie - a jak miało być???
~klapa 3-01-2013 11:35
Co na to Zofia Czernow???
~mieszkaniec1 3-01-2013 12:16
Kusiak rozpoczął , Zawiła skończył , a potem budżet Miasta pusty??? , a z czego ma być jak wszystko sprzedali
~vvvv 3-01-2013 12:24
ale przeciez zwiła twierdzi ze jelenia góra sie rozwija a tu na kazdym kroku podwyzki wszystkiego tylko pesje ludziom obnizaja albo zwalniaja trzeba zawiłe wsadzic na taczke i pogonic całe te towarzystwo z PO z ratusza
~pero 3-01-2013 12:28
już dawno pisałem, że cwaniaki wszystko sprzedadzą , zamiast dzierżawić a pozyskane pieniądze wpieprzą w fontanny i rewitalizacje parków. Do lrkarz specjalisty to muszę czkać 4 mieisące a w szpitalu to już pożal Boże syf i bród. Dokąd my zmierzamu Panie Prezydencie bo Pan nam jest winien te wyjaśnienia i nie pytam z jakij Pan jest partii bomnie to nie interesuje ja pytam Prezydenta Zawiłę.
~ok 3-01-2013 12:51
układ wypowiedziano we wrześniu, już go nie ma
~ 3-01-2013 13:00
nie ma Celwiskozy , nie ma huty szkla technicznego , nie ma kaflarni , nie ma cegielni nie ma nie ma STW, nie ma PGR , POM-ow nie ma Centransu nie ma Aniluxu , nie ma WPTHW MHD , PSS szczatkowe, nie ma PKS-u, nie ma Domu Kultury na Matejki, nie ma zakladow krawieckich przy mostowej i 1-goMaja, nie ma JPBM, nie ma kina Marysienka, Zrzeszenia taksowkarzy za to mamy wrozke klaudie i , apteki, optykow, bankow i para bankow, kosciolow marketow, bezdomnych zagubionych zadluzonych zrozpaczonych , samobojcow , piwa ,wodki , a moze i niedlugo marichuany pod dostatkiem ,no i oplywajaca w dostatki i laski boze radnych- poslow, i ich dzieci z prawego i lewego łoża , wnuki
~xcz 3-01-2013 13:05
UWAGA! Do wszystkich od Zawiły, PO i tym podobnych: Jelfę Sanitasowi, na kilka dni przed oddaniem rządów po przegranych wyborach, sprzedał naprędce PiSowski minister. Jeśli pracownicy mają gdzieś protestować, to raczej nie pod ratuszem, bo co jak co, ale tym razem (wiem, ciężko uwierzyć) to nie wina ani Prezydenta Którego Trzeba Odwołać, ani partii z której się wywodzi.
~Oli 3-01-2013 13:11
Pracwnicy Jelfy, czy Wy nie widzicie, że całe zło w Jelfie to jest właśnie pan prezes Wójcikowski. Przecież położył na łopatki płytki Opoczno. Następnie zjawił się w Jelfie i zaczęło się piekło, od tego momętu Jelfa zaczęła zjeżdźać po ruwni pchyłej w dół, ciągłe wpadki na produkcii, kłopoty z GIFem, no i słynna afera z Corchydronem. Ludzie przecierz nie ma zielonego pojęcia o farmacji. A najgorsze jest, że od momętu pojawienia sie w Jelfie Wójcikowskiego załoga żyje ciągłym strachu przed zwolnieniami, jak to wpływa na jakość produkcji to wszyscy dobrze wiemy. Jelfa obudzcie się i jak najszbciej na taczki i za bramę.
~ 3-01-2013 13:13
... w burdelach i poza burdelem , mlode stare jakie chcesz cala strona w * zawalona anonsami o ich uslugachoraz na pcieche mnostwo przychodni NFZ i prywatnych gabinetow w tycze przychodniach , tylko ze smierci sie czlowiek doczeka niz prawdziwie specjalistycznj porady- bo jak zlapia chorego to go lecza dluuuuuugo az straci ostatni grosz, resztke zdrowia i , czyli mamy kraj potem i lzami plynący, a Tusk mowil ze jestesmy zielona wyspa - otoz na bagnach sa takie zielone kepy traw, tylko ze na bagnach to tylko zluda bezpieczenstwa, to tez niestety bagno ale porosle mlodą trawą bagienną, zupelnie jak w nowej rzeczywistosci zdudowanej przez oglupionych przez Wałęnse Wałęsopodobnych
~ 3-01-2013 13:26
do koscioła i na kolana i modlic se o cud, przeciez mamy blogoslawionego ktory pomagal te be komune rozwalic , gdzie ludzie mieli prace, a papiez wmowil glupiemu narodowi ze sa bez godnosci, no to teraz macie swoja godnosc w przytulkach i MOPS-ch gdzie wzajmnie wydzieracie sobie paczke makaronu, macie swoja godnosc gdy lazicie od drzwi do drzwi proszac o prace- macie te swoja wolnosc zwiedzajcie swiat , po co siedzicie w tym kraju- jestescie wreszcie wolni - a ze glodni i bez dachu nad glowa , to coz -,, lepszy na wolnosci ochlap bele jaki , niz w niewoli przysmaki- tylko ze nie zerwaliscie obrozy , zmieniliscie jej kolor, a ze bardziej cisnie to co , Polakom w niebieskim do twarzy
~gość II 3-01-2013 13:33
Głosujcie dalej na PO i SLD jak to w czerwonej Kotlinie przystało, a szybko z głodu zdechniecie. Zawiała musi odejść.
~ 3-01-2013 13:37
*.adsl.tpnet.pl (83.5.*.*) - oddychaj głęboko brachu...
~mts 3-01-2013 13:57
Ostatnie 18 lat to rządy SLD albo PO w Jeleniej Górze,a w ostatnich wyborach POnad 50% dla PO w kotlinie jeleniogórskiej!!!Czerwona dolina ma to na co zasługuje czyli prawie 30% bezrobocie!!!
~Starykaowiec 3-01-2013 14:03
Za komuny był tylko ocet na półkach? No to drogie bydlątka teraz nawet na ocet Was stać nie będzie... Radzę rezerwować śmietniki, bo zapewne w ramach walki z wykluczeniem już są drukowane przez UM. J.G. optymistyczne naklejki na w/w "BIERZCIE I JEDZCIE Z TEGO WSZYSCY'
~K_asia1 3-01-2013 14:04
Za komuny wybudowali, za wolnej polski sprywatyzoawli/zlikwidowali. Ja jednak wolę Gierka od współczesnych polityków.
~Jacajg 3-01-2013 14:11
Extra, Jelfa sie konczy, drekselmaier przenosi biuro konstrukcyjne do Gliwic, w handlu zwalniaja ( patrz carrefour) to pytam sie: jakiez to perspektywy maja mlodzi w tym miescie? Dobrze, ze PKS jest sprawny - bedzie potrzebny mlodym.
~do ~Jacajg 3-01-2013 14:17
Na konferencji, na której byłam Zawiła opowiadał o planach dla JG. Stwierdził, że na miejscu dworca PKS ma powstać galeria handlowa, a tam tylko przystanek. I mówił o tym w kategoriach sukcesu!!! Tak więc nie ciesz się za bardzo...
~abiaz arabik 3-01-2013 14:20
Myślę że islam jest bardziej sprawiedliwy niż katolicyzm watykański!
~: 3-01-2013 14:47
Co tam jakaś Polfa, najważniejsze że Pan Prezydent znalazł pieniądze na przemarsz Trzech Króli...
~eee 3-01-2013 15:02
Marzenia o polskim wielkim koncernie paliwowym stoją za dolą Jelfy. Z Możejek wyszły nici a Jelfa jako zachęta do transakcji, podziela los inwestycji w sektor paliwowy.
~ 3-01-2013 15:06
rymcycymcy - juz odpowiadam dlaczego w lesie, otuz tylko na takie lokum stac bedzie przecietnego zjadacza chleba, przy obecnych rzadach krawacikow i innych wielmozy z ratusza
~MIŚ 3-01-2013 15:14
Na tym miejscu wybudować następną galerię,,, JEDYNIE CO W URZĘDACH W NASZYM MIEŚCIE POTRAFIĄ!!!!!
~~~~~a`````` 3-01-2013 15:28
Do ~abiaz arabik poznaj iedno i drugie zanim wydasz opinię. Poznaj chociażby encyklikę Rerum novarum, i inne dokumenty. Ale problem leży gdzie indziej. Uważam, że sprawa Jelfy jest konsekwencją prowadzonej przez kolejne rządy polityki. Prywatyzacja, sprzedaż majątku, oczywiście obcym. Przykład ziemi na północnym zachodzie Polski. Zaczęło się od pgr-ów, poprzez zakłady. Sprzedaż ziemi, gdzie obcy kapitał inwestował w hodowlę np. bydła mlecznego, mieli tam pracować ludzie. Hodowli nie ma, pracy też, a przyznane nam przez unię stawki mleczne poszły z kapitałem na zachód. Inny przykład. Cukrownie. Sprzedane. Taka cukrownia w Krasnem. Od XIX w. przez komunizm istniała do 2003 r. Ludzie mieli pracę, rolnicy uprawiali buraki cukrowe. Kupił to chyba Niemiec. Cukrownię zlikwidował, maszyny wywiuzł
~~~~~a`````` 3-01-2013 15:36
Cukrownię zlikwidował, maszyny wywiózł. Oczywiście "zabrał" ze sobą przyznaną przez unie tej cukrowni normę na produkcję cukru. Teraz produkują cukier w innym kraju. A Polacy nie mają pracy, polscy rolnicy nie mają gdzie sprzedać buraków, więc ich nie uprawiają, itd. To dotyczy m.in kopalni. U nas zamykali, patrz Wałbrzych, ale i G. Śląsk, a w chociażby Niemcy otwierali nowe. Polscy górnicy mogli jechać do pracy do Hiszpanii. To też UE. Stocznie. My nie możemy budować statków, nie opłaca się? To dlaczego w innych krajach UE się opłaca? Na pierwszy ogień poszły te gałęzi naszej gospodarki, które mogły konkurować z zachodem. Nasze podwórko FAMPA. A teraz kolej na pozostałe. Jeszcze trochę zostało. Teraz rolnictwo ekologiczne też zostanie zniszczone -bałagan związany z GMO, nie promu
~Gierek 3-01-2013 15:36
Wyburzyć należy po kolei całą instytucję państwa i założyć na nowo. Taka jest kolei rzeczy.
~~~~~a`````` 3-01-2013 15:46
nie promują rodzinnych gospodarstw rolnych, rodzinnych, bo za małe, nie opłaca się? A dlaczego opłaca się we Francji, Austrii, Niemczech? Gdzie są duże uprawy to są, ale małe rodzinne gospodarstwa zamsze miały dotację w innych krajach UE. Przemysł też zostanie wykończony. Przedsiębiorcy, którzy mieli dość siły aby przebić się przez biurokratyczny bałagan, siły do pracy i "wszczelili się" w rodzaj produkcji, no i oczywiście trochę szczęście funkcjonują. Ale co dalej? Dużo zależy od nas.
~ona 3-01-2013 15:53
Wałęsa zaczął rozsprzedawać POLSKE i tak to sie ciągnie ... za chwile bedziemy pracowac u NIEMCÓW za psie pieniądze i zamiast obiecanek o drugiej JAPONI będą CHINY...
~abiaz arabik 3-01-2013 16:11
~~~~~a`````` Przecież mamy katolicki rząd /dusz/ zapomniałeś co powiedział Goryszewski ,polska może być biedna aby była katolicka.Może nie dokładnie ale sens zachowany .Ency-klika mnie nie zaima ,a islam poznalem .A gdziesz ten patriotyzm czy on dotyczy nas bidakow na frontach wojen?
~ 3-01-2013 16:17
i znów będą sadzić trawe...za coś trzeba zyć
~derta 3-01-2013 16:36
Jakże przyjaznym dla ludzi był PRL. Dopiero po latach rozkradania i łupienia rodaków widać to wyraźnie. Co ludziom z pełnych marketów i pięknych reklam w telewizji jak za progiem dyszy windykator. A na zewnątrz dookoła Polska, macocha z mordą fiskusa.
~xxxlll 3-01-2013 16:41
a w Janowicach Schneider sie rozbudowuje fajnie co???
~do 15:53 3-01-2013 16:42
Chiny to byłoby jeszcze coś bo Chińczycy może mają nie za dobrze (ale pewnie i tak lepiej niż my bo nie warto słuchać bełkotu kapitalistycznych mediów) ale przynajmniej wszyscy się z tym krajem liczą a Polska no cóż i obywatele biedni i kraj jest bity i popychany chociaż ma potencjał by było całkiem inaczej no ale z premierem złodziejem i prezydentem ciepłe kluchy niestety inaczej nie da rady , a po za tym TEEEE wałęsa GDZIE MOJE 100 MLN ???????? TEEEE zawilec GDZIE TE TRAMWAJE????????????
~...piotr 3-01-2013 16:50
To są właśnie biznesy partyjnych kacyków
~znawca 3-01-2013 16:56
Myślę że to kwestia paru lat (maksymalnie 5) i Jelfa zostanie rozłożona na łopatki już całkowicie. Takie uroki drapieżnego kapitalizmu o który tak bardzo co niektórzy walczyli w imię walki z okropną komuną. Jako dobry przykład tego co stanie się ze ś.p. Jelfą może służyć Fabryka dywanów kowary w upadłości likwidacyjnej ew. Orzeł mysłakowice. Pozdrawiam.
~ 3-01-2013 17:44
Wony rynek równa się wolna kaplica ! Tylko tuzy i znajomki przetrwają reszta z nas musi byc odpadami systemu, Czas to zmienić, bo się dla większości nie sprawdza!A Smok Zawiła na taczkę!
~sumienie 3-01-2013 17:59
Wojsko -armia rozłożone ,policja nie doinwestowana braki kadrowe,służba zdrowia zdycha a my przy niej,koleje zdewastowane /w razie konfliktu to zapaść/ ale za kler katolicki obrósł w nieruchomości,areały ziemi ,swoje prawo ,38000 katechetów /przeciętna placa 3,5 tyś. policjant 1800 zł.Oj żeby nie skończylo się tak jak w Syrii czy na ulicach Grecji ,Hiszpanii. Czas się uczyć 'Wyklęty powstań lub Marsyliankę.
~ 3-01-2013 18:02
solidarność ręce rozkłada i kieszenie napycha, to układ z UE najpierw stocznie ,kopalnie -teraz Jelfa , PLL LOT, kolej państwową już rozkradli, ciekawe co będą rujnować jak już nic nie zostanie,na pewno sprzedadzą sejm, belweder
~ludekM 3-01-2013 18:42
Jelfa i po Jelfie - to pewne prędzej czy później - tak jest jak mała firma kupuje większą - gdzie sa najlepsze leki/preparaty Jelfy - brak, jakie nowe mają być nie będzie - poczatek dużego huku !
~do roboty! 3-01-2013 19:00
"Jelfa spodziewa się napływu nowych produktów i jako zakład wytwórczy będzie się rozwijał – zapewnia prezes Jelfy" A ja szukam maści Oxycort Ophtalm od 3 miesięcy, a w aptekach i w hurtowniach pustki. Aptekarz mówi, ze fabryka splajtowała...Co tam sie was dzieje, prezesie?
~Iwet 3-01-2013 19:22
Te komentarze są nie na miejscu. Powstrzymajcie się od nich. Nie zdajecie sobie sprawy , jakie rodzinne tragedie dopadły nie jedną osobę. Zwłaszcza pracowników z długoletnim stażem. Ludzi po 50tce. Teraz jałmużna z PUP przez 3 miesiące i później poniżej godności człowieka kilka groszy. To nie lokalna władza JEST TEMU WINNA to nasz RZĄD , który nie widzi albo nie chce widzieć , jak żyje lud jego.
~elo352 3-01-2013 19:34
A pracuje jeszcze Robert Wiśniewski?
~paradise 3-01-2013 20:10
Oto skutki rządów Tuskokomuchów....niech im teraz pracownicy Jelfy podziękują....
~Beatrix 3-01-2013 20:16
„A świstak siedzi i Zawiła je w sreberka...” c.d.n.
~masakra 3-01-2013 20:37
Ale bagno :(! Nadal będzie mi tu ktoś mówił, że rozmówki z tymi młodymi coś znaczą? Dla kogo? to pic na wodę, jest taka wolna amerykanka, że nikt już tego nie kontroluje. ZOSTAWAĆ W JELCE JUŻ NIE MA PO CO!
~~~~~a`````` 3-01-2013 21:25
ąrabiaz arabik Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Pamiętać trzeba, że nie każdy kto mówi Allah akbar, jest wiernym wyznawcą Proroka, jak też nie każdy kto mówi, że jest katolikiem, chodzi do kościoła, a nawet cytuje Ewangelię, jest rzeczywiście prawdziwym wyznawcą Chrystusa. A co do tego rządu dusz, to wątpię w jego katolicyzm, jak i w prawdziwy patriotyzm. Masz rację, najwięcej patriotów jest wśród zwykłych ludzi. Tylko ich zazwyczaj cechuje pokora i uczciwość, dlatego trudno ich znaleźć wśród polityków właśnie. W perspektywie czasu wszystko zależy od naszych nowych-młodych elit. Co ci ludzie wyniosą z domów, ze szkoły, z kościołów, ze środowisk, w których się wychowują. Jakimi wartościami będą się kierowali.
~roko 3-01-2013 21:33
niech związkowcy napiszą za jakie gratisy sprzedali sanitasowi jelfę a teraz placzą.udeżyć się panowie we własną pierś bo to dzieki wam jelfa ginie
~byk 3-01-2013 21:37
Zobaczcie co się dzieje w urzędzie pracy codziennie rejstruje się około 100 bezrobotnych.
~kiki2 3-01-2013 21:48
I spełniło się hasło Hitlera "Arbeit macht frei". Kto ma pracę jest wolny - buduje dom / jedzie na wczasy / kupuje w galerii. Kto pracy nie ma, ten nie ma nic - czasem rzucą jakąś jałmużnę (stare ciuchy z kontenera / makaron z UE / paczkę od księdza) I dotyczy to coraz większej liczby osób... Smutne czasy
~ 3-01-2013 21:54
no to coraz mniej zakładów w których można w miarę normalnie i bezstresowo pracować a pracownik jest traktowany jak człowiek za to niestety niemieckie obozy koncentracyjne (np schneider lub drex) mają się świetnie
~ 3-01-2013 22:31
DOLNOŚLĄZAK. Przecież związki zawodowe to postkomunistyczny archaizm, który z woli żydo-komuny, wszelkiego lewactwa, lewictwa a - przede wszystkim - PZPR-owców mógł funkcjonować, rozwijać się i chronić roboli zaliczanych do gatunku ludzkiego. Uważam, że nasi wyzwoliciele reformatorzy związkowcy"SOLIDARNOŚCIOWCY" skutecznie uzyskali to o co walczyli. Chwała im za to. Przy tej okazji pozdrawiam rodzinę Ś.P. Majewskiego oraz rondo jego imienia.
~xcz 3-01-2013 23:33
I znowu Zawiła, SLD, PO, Tuskokomuchy... nie to żebym przepadał za tym towarzystwem, ale to PiS Jelfę sprzedał w skandalicznych wręcz okolicznościach. Może by tak Jelonka wróciła do tamtych wydarzeń?
~xcz 3-01-2013 23:35
@ 03-01-2013 20:10 | ~paradise Chyba raczej powinni panu Kaczyńskiemu dziękować.
~Dzięki 4-01-2013 0:00
Serdeczne dzięki PO, SLD, PSL, PiS, Solidarności, PJN, RP i innym, a w zasadzie to tym samym (tylko zmieniającym skorkę partyjną) lisom, ustawczykom. Dzięki wam ... za zniszczenie mojego pięknego miasta, za uśmiercanie w nim kultury przez ostatnie 20 lat, za likwidowanie szkół, za coraz mniejszą liczbę studentów, za zmarnowanie szansy na powstanie UNIWERSYTETU, za likwidację miejsc pracy, za nędzę w jakiej ludzie wegetują, za malwersacje finansowe w Termach- Szpitalu-Muflonie-Książnicy-Muzeum...za odbieranie ludziom szansy na tworzenie miejsc pracy kosztem rozbudowy Muzeum. Dzięki za milion doradców jednego niekompetentnego prezydenta, który oby zadławił się forsą z moich podatków! Dzieki tez p.Czernov - namieszała i ... do Warszawki.
~Dzięki 4-01-2013 0:04
...i zostal po Zosi smutny Anilux i głodne dzieci. Obyście się wszyscy podławili naszymi pieniędzmi. Mam nadzieję , ze brutalny szlag was trafi. Z całego serca wam tego życzę. Ze szczególnością obecnej obsadzie Ratusza...
~sumienie 4-01-2013 5:32
Najlepsza wypowiedź !!!Ja ICH też przeklinam /wbijam jedną szpileczkę/
~ 4-01-2013 5:45
Wystarczy referendum i Zawiła na bruku......co tu daremne żale nic się nie poprawi dopóki ten nie udolnik będzie
~ 4-01-2013 7:29
na placu ratuszowym proponuje postawić żywą wystawę głupców - a w niej jako eksponaty umieścić wszystkich byłych prezydentów Jeleniej Góry po 1989 i wszystkich tych którzy zasiadali w radzie miasta po 1989 - będzie atrakcja turystyczna
~ 4-01-2013 7:29
Kiedyś pracownicy mieli godność i tzw jaja. Tych zabidzonych prezesikow szybko by wykopali że stołków. Ile te przypadkowe prezesiska szkody narobiły to trudno policzyć. Dzierżynski na nich potrzebny.
~Jacajg 4-01-2013 7:34
Zobaczcie co dzieje sie w tym miescie, otworzcie oczy, bo kim jestesmy jako mieszkancy? Przyklad dreksa: prezes jest niemcem, dyrektor produkcji : niemiec, dyr. Finansowy : niemiec, dyr. Logistyki: rumun... Czlonkowie zarzadu niemcy plus jeden polak - dyr. Ds rozwoju ( rowniez czlonek zarzadu)ktory zostaje przeniesiony do Gliwic. Czy my w tym miescie nie mamy zadnej kadry zarzadzajacej? Nie umiemy samo wprowadzac norm? dzialan? Jestesmy tania sila robocza wytworcza, nie znamy sie na niczym. Widac nie, ale skoro ostatniego Polaka tracimy w dreksie bedacego na kierowniczym stanowisku, to rzeczywiscie bedzie tak jak ktos wyzej to opisal. Trzeba stad spadac, bo pensje juz nie wzrosna, bo reszta sie boi cokolwiek zrobic... Trudno sie zegnac z rodzinnymi stronami, ale coz...
~WRC 4-01-2013 18:10
Bardzo dobrze im zwłasza ze pracownicy Jelfy wozili sie wyżej od prezydenta miasta bo maja takie zarobki. Ciesze sie z Tego powodu:)))
~K_asia1 4-01-2013 18:46
Coś szybko Jelonka zdejmuje z pierwszej strony poważne tematy. Lepiej pisać o psie zaklinowanym pod kamieniem.
~do WRC 5-01-2013 14:52
Żenujący jesteś... Nie możesz iść na sanki bo brak śniegu, w piaskownicy kałuże, nudzisz się...
~jz 11-07-2013 20:01
Oto co sie stało.Odwet USA wymierzony w Polske za Danona...Warning letter Pharmaceutical Company Jelfa SA 7/14/11.Prosze wpisac w google.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group