Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3159
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuchołazy: Jeleniogórzanki wystąpią w ogólnopolskim finale

Wtorek, 2 lipca 2013, 22:01
Aktualizacja: 0:02
Autor: MDvR
Głuchołazy: Jeleniogórzanki wystąpią w ogólnopolskim finale
Fot. archiwum
Z bardzo dobrej strony pokazały się zawodniczki z kadry Dolnego Śląska podczas półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Głuchołazach. Dolnoślązaczki zajęły drugą pozycję wywalczając przepustkę do turnieju finałowego.

Kadra Dolnego Śląska przegrała z kadrą Śląska 25:27, pomimo iż była na prowadzeniu niemalże przez całe spotkanie. Nasze zawodniczki wysoko wygrały spotkania z kadrą województwa opolskiego 38:18 i kadrą województwa łódzkiego 26:15. Jeleniogórskie szczypiornistki na 89 zdobytych bramek przez cały zespół kadry – zdobyły ich aż 31 w tym: Agata Skowrońska 16, Natalia Janas 14, Zuzanna Kulas 1.

Cieszy postawa naszych jeleniogórskich zawodniczek tym bardziej, że prawoskrzydłowa, leworęczna Natalia Janas w czasie rozgrywek półfinałowych młodziczek o Puchar ZPRP organizowanych w Jeleniej Górze (17-19 maj), doznała urazu złamania kości śródręcza lewej ręki i pod dużym znakiem zapytania stały jej występy w OOM. Opatrunek gipsowy, uczestnictwo w treningach i szybka rehabilitacja pozwoliły tej zawodniczce na utrzymanie formy i dobry występ w kadrze.

Klasyfikacja końcowa OOM:
1. Kadra Śląska,
2. Kadra Dolnego Śląska,
3. Kadra Łódzka,
4. Kadra Opolska.

Dalsza część rozgrywek to zgrupowania zawodniczek kadry w Sobótce (treningi) i przygotowania do wyjazdu na ogólnopolski finał Olimpiady Młodzież, który odbędzie się w dniach 15-20 lipca w Łodzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group