Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2445
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanki uczą się samoobrony

Niedziela, 22 maja 2016, 8:17
Aktualizacja: 8:21
Autor: Wiktoria Ciepiela
Jelenia Góra: Jeleniogórzanki uczą się samoobrony
Fot. Wiktoria Ciepiela
Trwa program „Bezpieczna w swoim mieście”, w ramach którego około 40 uczestniczek uczy się samoobrony. Zajęcia praktyczne odbywają się w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Dlaczego uczestniczki zdecydowały się na udział w programie zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze?

- Zawsze chciałam się zapisać na taki kurs, a informacje na temat gwałtów w Cieplicach jeszcze bardziej mnie utwierdziły w tym, że powinnam wziąć w czymś takim udział - powiedziała nam uczestniczka zajęć, pani Anna. - W dodatku mieszkam przy parku i czasem wieczorami muszę przez niego przechodzić - dodała.

Jeleniogórzanki podczas kursu uczyły się jak odpierać ataki napastnika oraz jak należy zachować się w czasie zagrożenia życia lub zdrowia. - Na kurs zapisałam się po to, żeby się nauczyć samoobrony. Po ostatnich sytuacjach, które działy się w Jeleniej Górze, na przykład napady czy gwałty, to jednak dobrze wiedzieć coś o samoobronie. Na wcześniejszym kursie nie byłam i bardzo żałuję. Dowiedziałam się o nim od mojej bratowej, zainteresowałam się i postanowiłam, że tym razem wezmę w nim udział. - powiedziała Agnieszka, mieszkanka Jeleniej Góry. - Moim zdaniem te zajęcia są ważne nie tylko dlatego, że jest to praca nad poprawą bezpieczeństwa, ale i samooceną czy przyswajaniem nowych umiejętności – dodała Iga.

W programie zajęć, które rozpoczęły się 6 maja są m.in. ćwiczenia, jak bronić się w przypadku ataku sprawcy bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”, a także zajęcia z psychologii, prewencji kryminalnej, jest spotkanie z prokuratorem prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze i z ratownikiem medycznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group