Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4416
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzanki uczą się samoobrony

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 maja 2016, 8:17
Aktualizacja: 8:21
Autor: Wiktoria Ciepiela
Fot. Wiktoria Ciepiela
Trwa program „Bezpieczna w swoim mieście”, w ramach którego około 40 uczestniczek uczy się samoobrony. Zajęcia praktyczne odbywają się w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Dlaczego uczestniczki zdecydowały się na udział w programie zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze?

- Zawsze chciałam się zapisać na taki kurs, a informacje na temat gwałtów w Cieplicach jeszcze bardziej mnie utwierdziły w tym, że powinnam wziąć w czymś takim udział - powiedziała nam uczestniczka zajęć, pani Anna. - W dodatku mieszkam przy parku i czasem wieczorami muszę przez niego przechodzić - dodała.

Jeleniogórzanki podczas kursu uczyły się jak odpierać ataki napastnika oraz jak należy zachować się w czasie zagrożenia życia lub zdrowia. - Na kurs zapisałam się po to, żeby się nauczyć samoobrony. Po ostatnich sytuacjach, które działy się w Jeleniej Górze, na przykład napady czy gwałty, to jednak dobrze wiedzieć coś o samoobronie. Na wcześniejszym kursie nie byłam i bardzo żałuję. Dowiedziałam się o nim od mojej bratowej, zainteresowałam się i postanowiłam, że tym razem wezmę w nim udział. - powiedziała Agnieszka, mieszkanka Jeleniej Góry. - Moim zdaniem te zajęcia są ważne nie tylko dlatego, że jest to praca nad poprawą bezpieczeństwa, ale i samooceną czy przyswajaniem nowych umiejętności – dodała Iga.

W programie zajęć, które rozpoczęły się 6 maja są m.in. ćwiczenia, jak bronić się w przypadku ataku sprawcy bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”, a także zajęcia z psychologii, prewencji kryminalnej, jest spotkanie z prokuratorem prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze i z ratownikiem medycznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Le1k 22-05-2016 11:06
Zwracam honor.
~good advice 22-05-2016 12:49
Drogie Panie strata czasu,zamiast pajacować machanie rączkami,które i tak z pewnością nie pomoże w razie napadu przez zwykle dwa razy większego od was bandziora.Lepiej tak jak w cywilizowanych krajach zaopatrzyć się w porządny taser a już najlepiej klamkę z pozwoleniem oczywiście.
~ 22-05-2016 14:33
Good advice głupi jesteś, a nie dobra rada. Broń w rękach osoby dość słabej fizycznie staje się bardzo często narzędziem użytym przeciwko niej. Mało która kobieta ma odwagę strzelić, a bandziory o tym wiedzą, wyrwą z rąk rzeczoną "klamkę" i co wtedy? Będziesz odpowiedzialny za życie tych pań oraz za wprowadzenie kolejnej sztuki broni do obrotu czarnorynkowego? Póki co to ty pajacujesz, a nie te dziewczyny.
~qwe 22-05-2016 19:59
~good advice tia.. sądzisz, że normalnemu człowiekowi po krótkim przeszkoleniu tak łatwo strzelić do napastnika (nawet jeżeli zdążył wyciągnąć i odbezpieczyć broń)?! No to niestety jesteś w błędzie. Najważniejsze dla tych kobiet to nie stracić głowy podczas napadu. Niech macha rękami, niech kopie, niech gryzie, niech krzyczy, a najlepiej wszystko naraz. Jeżeli zwątpi i strach ją sparaliżuje, to do końca życia będzie się zastanawiała co mogła, a czego nie zrobiła. Trenujcie dziewczyny, na pewno nie zaszkodzi.
~rysiek w swetrze 22-05-2016 22:03
Moje marzenie ,napad mnie tak np.,,swetru ew myszka agresorka lub inny widelec....
~tennormalny 23-05-2016 0:13
Żadne treningi nie pomogą, nie bądźmy naiwni, nawet po 100 takich kobiety nie poradzą sobie z przeciętnym bandziorem. Od wyrównywania szans jest broń, chociażby dla przestraszenia przeciwnika, konieczność zastrzelenia go to już skrajny przypadek i wtedy rzeczywiście ktoś może nie potrafić tego zrobić, ale co to za argument? Ważne, że każdy może stanąć na równi i wykorzystać tą szansę albo nie, innego sposobu na wyrównanie szans nie ma, wyskoczy ci taki z nożem czy pałą i co zrobisz?
~eqwdsa 23-05-2016 9:35
Otóż to - broń - i prawo, które pozwala się bronić - to bandyta powinien się bać, a nie ofiara powinna się zastanawiać, coby go za bardzo nie uszkodzić. Kobieta powinna mieć broń - to wyrówna szanse - ale musi też regularnie ćwiczyć - wtedy jej mniejsza postura będzie zaletą w starciu, a nie wadą...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group