Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2559
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Jeleniogórzanin mistrzem kuchni hiszpańskiej!

Piątek, 7 czerwca 2013, 12:02
Aktualizacja: 12:04
Autor: WSHiG
Student Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu Rafał Wojtasik z Jeleniej Góry został finalistą VI edycji Programu Stypendialnego w zakresie Gastronomii Hiszpańskiej, organizowanego przez Hiszpański Instytut Handlu Zagranicznego wraz z Międzynarodową Szkołą Sztuki Kulinarnej Fernando Pereza.

Oficjalne wręczenie stypendium pierwszemu polskiemu finaliście konkursu odbyło się w dniu 5 czerwca br. w siedzibie Radcy ds. Ekonomicznych i Handlowych Ambasady Hiszpanii w Warszawie.
 
Program ma na celu kształcenie młodych, zdolnych kucharzy oraz promocję bogatej hiszpańskiej kultury kulinarnej za granicą. Stypendium finansowane przez organizatorów to 21. tygodniowe warsztaty z języka hiszpańskiego, technik gastronomicznych i hiszpańskiej kultury kulinarnej. Będą one w Hiszpanii od 10 czerwca do 7 listopada 2013.
 
- W ciągu pięciu najbliższych miesięcy spędzonych w Hiszpanii, 10 finalistów konkursu ma przed sobą: sześciotygodniowe szkolenie z języka hiszpańskiego i kultury hiszpańskiej, intensywny kurs języka hiszpańskiego na Uniwersytecie w Valladolid, praktyczne szkolenia z zakresu hiszpańskiej sztuki kulinarnej, wizyty w ciekawych firmach spożywczych i u producentów typowych produktów hiszpańskich, staż w renomowanych hiszpańskich restauracjach pod okiem najlepszych kucharzy, dwutygodniowa wycieczkę po najsłynniejszych gastronomicznych i kulturowych perełkach Hiszpanii – informuje Mikołaj Jakubowski z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.
 
Stypendium zakończy się wraz z Międzynarodowym Konkursem Tapas, który odbywa się co roku w Valladolid. Międzynarodowe jury składające się z renomowanych kucharzy i ekspertów kulinarnych nagrodzi trzy najlepsze kompozycje tapas wybrane spośród pomysłów dziesięciu młodych kucharzy - uczestników programu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group