Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6689
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie uzbierali niemal 90 tys. zł

Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 10:59
Aktualizacja: 11:00
Autor: Angela
Sztab Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze kolejny raz pobił swój rekord i to zarówno zebranej kwoty na WOŚP, jak i liczby wolontariuszy, którzy włączyli się do akcji. Pierwszy raz do finału WOŚP włączył się drugi z jeleniogórskich sztabów.

Łącznie Jelenia Góra zebrała 89 764,35 zł, niestety mniej niż w minionym roku (ponad 100 tys. zł). Z Karkonoskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Jeleniej Górze pieniądze zbierało 220 wolontariuszy i 40 harcerzy. Do puszek trafiło 57 764,35 zł. Rekord puszki w ich sztabie wyniósł 1484zł.

„All-Ternatywa” Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży, które wystartowało w tym roku po raz pierwszy w zamian za dotychczas działające Stowarzyszenie Wspólne Miasto, zebrało natomiast 32 tys. zł.
Udział w wielkim kwestowaniu już po raz drugi, wzięli też uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

- Zanim przystąpiliśmy do kwesty, gimnazjaliści wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Danutę Razmysłowicz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Dowiedzieli się, jak należy się zachować podczas zagrożenia, i jak zapobiec napadowi podczas zbiórki – mówi Renata Polachowska, nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

Tymczasem policja informuje, że XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku przebiegł w Jeleniej Górze w miarę spokojnie. Wczoraj o godz. 14.15 zgłoszono tylko jedną kradzież puszki. Przy ul. Wolności 16 – latkowi miał ją ukraść nieznany mężczyzna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group